muzeum

i

Autor: MOZK

Mobbing

Kalisz. Mobbing w kaliskim muzeum? Komisja wyjaśnia

2023-03-30 11:46

Mobbing w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej? Marszałek Wielkopolski, któremu instytucja podlega, powołał komisję, która ma wyjaśnić relacje miedzy dyrektorką a jej zastępczynią. Bo właśnie na tej linii miało dochodzić do nieporozumień.

Była skarga, jest powołana specjalna komisja, która ma sprawę wyjaśnić.

Chodzi o podejrzenie mobbingu w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

- Potwierdzam, że jest konflikt pomiędzy panią dyrektor a zastępczynią, która została powołana na to stanowisko i ponieważ padły zarzuty, w swojej treści mają również użyte słowo mobbing, to zgodnie z procedurami powołaliśmy komisję, która ma tę sprawę zbadać. To jest komisja, która składa się zarówno z urzędników Urzędu Marszałkowskiego jak i ekspertów zewnętrznych - mówi Esce marszałek Marek Woźniak.

O szczegółach Urząd Marszałkowski w Poznaniu nie informuje.

- Ja nie wiem czego jest to kwestia. To jest kwestia złych relacji dwóch pań. Trudno mi rozstrzygnąć, po czyjej stronie jest wina - dodaje marszałek Woźniak. - Trzeba wyjaśnić dokładnie co, gdzie i kiedy się wydarzyło. Kto był tą stroną aktywną. I czy faktycznie doszło do mobbingu.

Wyniki pracy komisji będą podstawą do dalszych decyzji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

QUIZ czy jesteś typową, wredną zołzą?

Pytanie 1 z 8
Czy często ironizujesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE