Kalisz liczy straty po ataku wandali na wiaty autobusowe

2021-05-12 14:34
zniszczona wiata
Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza Jedna ze zniszczonych wiat przystankowych przy ul. 3 Maja

Osiem szyb wybitych na siedmiu przystankach i uszkodzony dach na jednym z nich. To bilans jednej tylko nocy w centrum Kalisza. Miasto teraz liczy straty i szuka sprawcy, który zniszczył wiaty przystankowe.

Wiaty zniszczono w miniony weekend.

– Sprawa jest zgłoszona na policję. Trwa ustalanie sprawców. Mamy system monitoringu, policja na pewno też ma swoje metody. Będziemy bardzo stanowczo reagować na akty wandalizmu w mieście

– mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Sprawca zniszczył wiaty m.in. przy ul. Majkowskiej, 3 maja i Częstochowskiej. Jeśli zostanie złapany, miasto będzie domagać się, by zapłacił za zdewastowane mienie.

O sprawie prezydent poinformował w mediach społecznościowych. Mieszkańcy są oburzeni i także liczą, że sprawca poniesie karę. 

To nie jedyne takie akty wandalizmu w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu ktoś zniszczył wystawę plenerową przy fontannie „Noce i dnie”.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE