Kalisz : kierowcy będą narzekać. Kolejne utrudnienia w mieście od piątku

2022-08-04 8:57
rondo
Autor: UM Kalisz

Kilka rozkopanych i częściowo zamkniętych ulic już jest. A będzie kolejna. Duży remont ruszy już jutro w Kaliszu. Drogowcy wezmą się za skrzyżowanie ulicy Łódzkiej i Szlaku Bursztynowego, i zbudują tam rondo. Jak już będzie - to ma być szybciej i sprawnie. Ale na razie będzie...gorzej.

Jak mawiał klasyk: najpierw musi być gorzej, by potem było lepiej. I właśnie to "gorzej" zacznie się już jutro w Kaliszu. Do licznych już drogowych remontów dołączy kolejna inwestycja - miasto zbuduje rondo na skrzyżowanie Łódzkiej i Szlaku Bursztynowego. To ważny drogowy punkt na mapie Kalisza, ale w najbliższych tygodniach lepiej go omijać. Zresztą miasto przygotowało objazdy a sam remont podzieliło na dwa etapy.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kaliszu :

Etap I obejmie prowadzenie robót po prawej stronie ul. Łódzkiej (patrząc od strony ul. Łęgowej). W tym etapie robót przewidziano:

- zwężenie zewnętrznego pasa ruchu ul. Łódzkiej (po stronie prowadzonych robót) do 2,75 m oraz pozostałych sąsiadujących pasów ruchu do 5,50 m,

- zwężenie jezdni ul. Łódzkiej do jednego (wewnętrznego) pasa ruchu na odcinku od skrzyżowania Szlaku Bursztynowego do ul. Prusa,

- wyłączenie z ruchu pieszych i rowerzystów ścieżki pieszo – rowerowej po stronie prowadzonych robót,

- wyznaczenie tymczasowego przejścia dla pieszych na ul. Łódzkiej.

Etap II obejmie prowadzenie robót po lewej stronie ul. Łódzkiej (patrząc od strony ul. Łęgowej). W tym etapie robót przewidziano:

- zwężenie dwóch pasów ruchu na ul. Łódzkiej (po stronie prowadzonych robót) do szerokości 5,50 m,

- wyłączenie z ruchu pieszych i rowerzystów ścieżki pieszo – rowerowej po stronie prowadzonych robót,

- wyznaczenie tymczasowego przejścia dla pieszych w ul. Łódzkiej w obrębie ul. Prusa,

- wyłączenie z ruchu przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów na ul. Łódzkiej oraz na Szlaku Bursztynowym w obrębie skrzyżowania.

To wszystko oznacza, że będą w tym miejscu spore utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy powinni być szczególnie czujni. Trzeba też dokładnie czytać tymczasowe oznakowanie tych ulic.

Prace potrwają kilka miesięcy,

Jak dobrze znasz polskie kino lat 70-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W kogo wcielił się w filmie “Rejs” (1970) Stanisław Tym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE