Kalisz/Jarocin. Pędził tak, że zabił. Przed sądem przepraszał. Ruszył proces ws. wypadku w Jarocinie w maju ubiegłego roku

2023-01-24 11:33
Kalisz/Jarocin. Pędził tak, że zabił. Przed sądem przepraszał. Ruszył proces ws. wypadku w Jarocinie w maju ubiegłego roku
Autor: maraj

Pędził tak, że nie zdążył zahamować i zabił - na pasach - młodą kobietę. Przed sądem przyznał się do winy i przeprosił. W Kaliszu dziś rozpoczął się proces 21-latka, który w ubiegłym roku w Jarocinie na pasach zabił 20-latkę, która przez te pasy przeprowadzała rower. Dziewczyna nie miała szans. Zginęła na miejscu. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia.

Dramatyczne chwile rozegrały się 16 maja ubiegłego roku. Kierowca BMW na pasach potrącił młodą kobietę. 20-latka nie miała szans.

Jak ustalili biegli - auto na liczniku miało co najmniej 112 km/h.

Oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa. Jechał z prędkością przekraczającą znaczącą tę, która obowiązywała na tej drodze. Nienależycie obserwując przedpole jazdy i zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu i przeprowadzającej przez to przejście rower kobiecie - mówi prokurator Katarzyna Brzezińska Kubiak.

Uderzenie było tak silne, że ofiara najpierw uderzyła w znak drogowy, potem wpadła pod auto, które jechało z przeciwnej strony.

Bartosz B. dziś w sądzie przyznał się do winy. Tłumaczył, że nie widział wcześniej przechodzącej przez pasy kobiety. Zobaczył ją dopiero w ostatniej chwili i nie było już szans na ucieczkę.

Przyznaję się do winy. Chciałbym przeprosić za to, co się stało. Bardzo mnie to wszystko boli - mówił przed sądem 21-letni Bartosz. 

Młody mężczyzna odpowiada także za posiadanie i sprzedaż nieletnim narkotyków.

Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE