Kalisz: darmowa komunikacja miejska TYLKO dla posiadaczy Kaliskiej Karty Mieszkańca

2022-09-30 9:53
Kalisz: darmowa komunikacja miejska TYLKO dla posiadaczy Kaliskiej Karty Mieszkańca
Autor: Katarzyna Ciupek, Kancelaria Prezydenta Miasta

Bezpłatna komunikacja miejska w Kaliszu staje się faktem. Ale jest jeden warunek. Trzeba mieć Kaliską Kartę Mieszkańca. Bez tego za darmo nie będzie.

Taką kartę może otrzymać osoba, która jest zameldowana w Kaliszu i tu rozlicza się z podatków. Decyzja została JEDNOGŁOŚNIE przegłosowana podczas wczorajszej (29.09) sesji.

Celem nadrzędnym jest to, by w Kaliszu była bezpłatna, dobrze funkcjonująca komunikacja z coraz lepszą flotą, z dobrą siatką rozlokowania przystanków, punktualna, niezawodna i szybka. Bo tylko wtedy mieszkańcy zdecydują się, żeby zostawić samochód i wybrać komunikację publiczną.

Mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Darmowe przejazdy będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 roku do końca grudnia 2024 roku. Przez ten czas zbierane będą dane do analizy o rzeczywistych skutkach takiego rozwiązania dla miasta oraz monitorowania wpływu zmiany na zwiększenie liczby mieszkańców Kalisza.

QUIZ. Znasz te polskie autobusy?

Pytanie 1 z 11
Marka Autosan ma siedzibę w:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE