sad

i

Autor: MaRaj

Kalisz. 15 lat za 21 ciosów nożem. Jest wyrok za zbrodnię w Krotoszynie

2022-10-14 8:42

Zadał 21 ciosów nożem kobiecie, która od niego odeszła. Spędzi w więzieniu 15 lat. Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok w sprawie Ukraińca MYKOLI P., który ​w marcu tego roku zabił swoją byłą partnerkę. Do tragedii doszło w Krotoszynie, gdzie para mieszkała. Wyrok nie jest prawomocny.

Mężczyzna nie chciał się zgodzić na odejście kobiety, dlatego przy kolejnym spotkaniu wziął nóż i ją zabił.

Zdaniem sądu działał celowo. Nie można tu mówić o zbrodni w afekcie.

To było celowe działanie. Oskarżony, powodowany zazdrością, w emocjach, ale nie w stanie silnego wzburzenia, nie mogąc pogodzić się z decyzją partnerki, chcąc dalej z nią być, kontrolować ją. Podminowany jeszcze uwagami współlokatorki kobiety - zaatakował ją, z zapamiętaniem zadając jej ciosy. Oskarżony ma blisko 60 lat, duże doświadczenie życiowe, zadając ciosy liczył się z tym, że zabije swoją ofiarę.

Mówi sędzia Dariusz Świeżyński.

Wyrok nie jest prawomocny.

Na razie nie wiadomo, czy strony będą się od niego odwoływać.

Prokurator chciał dla mężczyzny 25 lat więzienia, obrona - najniższej możliwej kary czyli 8 - miu lat pozbawienia wolności.

W momencie ogłoszenia wyroku, w sądzie nie było oskarżonego.

Jak dużo wiesz o Polsce? [QUIZ prawda / fałsz]

Pytanie 1 z 15
Polska należy do strefy euro.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE