Jaka kara za śmiertelny wypadek z NOWEGO ROKU w Kaliszu?

2021-12-11 6:39
sąd kalisz
Autor: DS Jaka kara za śmiertelny wypadek ?

14 lat więzienia oraz dożywotniego zakazu prowadzenia samochodów - takiej kary chce prokurator dla instruktora nauki jazdy z Kalisza, który w NOWY ROK spowodował wypadek, w którym zginął 14 - latek. Proces zakończył się w piątek przed Sądem Okręgowym w Kaliszu.

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W Nowy Rok na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu rozpędzone bmw uderzyło w volkswagena, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.

Zginął 14 - letni chłopiec. A jego rodzina trafiła do szpitala.

Jak się okazało - kierowca - 42 - letni instruktor nauki jazdy - był pijany i pod wpływem kokainy. A na liczniku jego auta była prędkość ponad 160 kilometrów na godzinę.

Jak mówi prokurator Rafał Michalak - oskarżony złamał wszelkie zasady, "rozbił bank".

Tak naprawdę rzadko mamy do czynienia ze sprawami dotyczącymi wypadków drogowych, gdzie w jednej sprawie mamy takie takie nagromadzenie zdarzeń obciążających. Tutaj można powiedzieć, że oskarżony " rozbił bank".

Oskarżony znajdował się w znacznym stanie upojenia alkoholowego, blisko 4 krotnie przekroczył ustawowy próg. Miał ponad 2 promile alkoholu. Był pod wpływem kokainy.Urządził sobie pijacki rajd. Jak ustalił biegły jechał z prędkością 163 km/h.

Obrona chce 4 lat wiezienia i 10 - letniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Sam oskarżony prosił o wyrok sprawiedliwy ALE do spowodowania wypadku się nie przyznał.

Dla mnie jest to także tragedia. Jestem z rodziną 14 - latka od początku. I nie wyobrażam sobie, co oni czuli i czują. Jest mi bardzo przykro. ALE nie mogę się przyznać do czegoś, czego nie zrobiłem. Ja tą drogą jeżdżę przez 24 lata i nigdy na tej drodze nie wyprzedzałem. W tym dniu również nie było zamiaru wyprzedzania. Dlaczego nikt nie znalazł tego samochodu, który jechał przede mną. Ten samochód uciekł.

Mówił w ostatnim dniu procesu oskarżony.

Przed sądem mężczyzna przyznał się tylko do prowadzenia pod wpływem alkoholu i narkotyków. Do spowodowania wypadku nie.

Sąd w Kaliszu wyrok ogłosi w piątek 17 grudnia.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE