HERBARIUM Łukasza Surowca w Wieży Ciśnień w Kaliszu.

2021-10-28 15:13
HERBARIUM Łukasza Surowca w Wieży Ciśnień w Kaliszu.
Autor: OKP Wieża Ciśnień w Kaliszu

HERBARIUM Łukasza Surowca w Wieży Ciśnień w Kaliszu. To tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się już jutro (29.10) o godzinie 18.30.

Tytuł wystawy może nieco mylić. Bo prezentowane prace nawiązują nie tylko do ziół i roślin, ale przede wszystkim do ludzi i do tego, co mogą sobie nawzajem robić.

Ta wystawa była, jest i niestety będzie aktualna przez wiele lat. To prace niezwykle dojmujące, delikatne, piękne, a jednocześnie niezwykle sugestywne, wymowne, bardzo silnie oddziałujące na emocje człowieka. To jest sztuka, która nie służy do zdobienia ścian, ale do powiedzenia czegoś głośno i wyraźnie. Nie zapomnijmy o tym, co jest w życiu najważniejsze. O tym, że historia bardzo lubi się powtarzać.

Mówi Piotr Bigora, dyrektor Wieży Ciśnień w Kaliszu.

Z kolei w sobotę, 30 października w Akceleratorze Kultury wystąpi Karolina Cicha & Spółka. Koncert ten będzie muzycznym nawiązaniem do wystawy Łukasza Surowca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE