Blisko 800 zawodników pobiegło ulicami Kalisza [ZDJĘCIA]

2022-10-02 18:43

To były prawdziwe sportowe emocje. Dziś (02.10) w Kaliszu odbył się 41. Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Klaudiusza Ptolemeusza. Udział w nim wzięło blisko 800 uczestników nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Wśród pań najszybsza była Monika Kaczmarek z Łodzi, a wśród panów Dmytro Didovodiuk.

Dla mnie to jest pokonywanie własnych słabości, dążenie do rozwijania się, bo przecież pobijamy te nasze życiówki. W Kaliszu jest zawsze fantastyczna atmosfera i chce się tutaj wracać. Jeżeli chodzi o nową trasę to jestem zwolenniczką jednej pętli. Akurat w Kaliszu jest dość górzysta ta trasa. Pamiętam te dwa podbiegi, które były męczące. W tym roku pierwsza była pod górę, a potem nastąpiła tendencja spadkowa.

Mówi Monika Kaczmarek

Bieg Ptolemeusza to impreza, która z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem.

Kilkanaście lat temu tych uczestników było w granicach dwustu czy ponad dwustu. W tym momencie, jeżeli co roku osiągamy liczbę zbliżoną między 800 a 1000 biegaczy, to świadczy o tym, że ten bieg wpisał się na stałe w sportową mapę Kalisza i nie tylko. Nie zapominajmy, że mamy również zawodników z Polski i za granicy. Fajnie, że ten bieg trzyma poziom.

Mówi Mirosław Przybyła, jeden z organizatorów imprezy.

Bieg Ptolemeusza to największa biegowa impreza w Kaliszu. 41. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu zorganizował Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Współorganizatorzy: Miasto Kalisz i Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Partnerem Medialnym było Radio Eska.

Która z tych dyscyplin sportowych nie istnieje?

Pytanie 1 z 8
Która z poniższych dyscyplin sportowych nie jest prawdziwa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE