Będzie nowy dyrektor Zespołu Pałacowo - Parkowego w Lewkowie pod Ostrowem. Wiemy, kto wygrał konkurs

2022-08-09 12:06
lewków
Autor: Zepół Pałacowo - Parkowy w Lewkowie/fb

Jest nowy szef pałacu w podostrowskim Lewkowie. Pałac i park są po niezwykłej metamorfozie - właśnie kończy się remont generalny, na który pieniądze dała Unia Europejska. Jeśli Zarząd Województwa Wielkopolskiego da zielone światło - placówką kierować będzie Sylwia Nowicka z Ostrowa. Bezsprzecznie wygrała konkurs i jest kandydatką na dyrektora całości.

Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu :

Kandydatka otrzymała bezwzględną większość głosów członków Komisji – 7 głosów na 7 obecnych na posiedzeniu członków Komisji.

Pani Sylwia Nowicka spełnia wszystkie wymagania formalne, posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie zawodowe w wymaganym zakresie, a także dodatkowe kwalifikacje zawodowe i predyspozycje menedżerskie. Ponadto w treści autorskiego programu działania Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego na 3 lata przedstawia plan właściwego funkcjonowania i rozwoju tej instytucji. Zdaniem Komisji, Pani Sylwia Nowicka jest najlepszą kandydatką na stanowisko dyrektora Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Teraz kandydaturę ostrowianki musi zatwierdzić Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Potem dowiemy się od kiedy Sylwia Nowica obejmie stanowisko.

Sylwia Nowicka ma 47 lat. Obecnie pracuje w Urzędzie Miejskim w Ostrowie, jest też radną powiatu ostrowskiego. Wcześniej zdobyła bogate doświadczenie jako dziennikarka różnych mediów, była też rzecznikiem prasowym w Urzędzie Miejskim w Ostrowie.

Pałac w Lewkowie obecnie podlega pod Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Są plany, by po remoncie, trafił w ręce powiatu ostrowskiego.

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE