Będzie kontrola NIK w szpitalu w Kaliszu? Chce tego kaliski Koliber

2022-08-17 13:29
szpital kalisz
Autor: Mirka Nowak

Szpital w Kaliszu do Najwyższej Izby Kontroli. Służby powiadomiło Kaliskie Stowarzyszenie Koliber, które chce sprawdzenia działalności Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. To pokłosie m.in. słów prezydenta Krystiana Kinastowskiego, który dwa tygodnie temu na swoim profilu na facebooku zamieścił wpis dotyczący niepokojącej, jego zdaniem, sytuacji w placówce. Szpital odpowiedział prezydentowi, że żadnych kłopotów placówka nie ma.

Ta dyskusja zainteresowała działaczy kaliskiego Kolibra, którzy chcą by NIK sprawdziła zarządzenie budżetem w kaliskim szpitalu. Chodzi o gospodarność zarządzających, a także o kwestie obsługi pacjentów.

Doceniamy to, ze prezydent Krystian Kinastowski zainteresował się tym tematem, tematem który jest przecież znany mieszkańcom Kalisza nie od dzisiaj, nie od paru tygodni ale od dłuższego czasu- mówi prezes stowarzyszenia Norbert Kustusz. - Uważamy jednak, że nie na salonach politycznych powinno się rozgrywać zdrowiem pacjentów. Jesteśmy w przedbiegach kampanii wyborczej i wielu polityków, zapewne także Marszałek Województwa Wielkopolskiego będzie miał na uwadze to, jak rozwiązać tą sprawę w sposób stosowny dla własnego elektoratu, co może wpływać na to, że nie zawsze będzie on obiektywny w tych decyzjach. A takie obiektywne decyzje może wydać Najwyższa Izba Kontroli.

Jak zaznaczają działacze Kolibra – cały czas pojawiają się negatywne opinie o kaliskim szpitalu, dlatego ważna jest kompleksowa kontrola placówki.

Jak dobrze znasz piosenki Filipa Lato?

Pytanie 1 z 9
"Ołówek weź, teraz kartkę i pisz, kupiłem wszystko a wciąż nie mam nic" to słowa z piosenki:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE