Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy w Kaliszu i Ostrowie!

2021-10-17 8:05
Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy w Kaliszu i Ostrowie!
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

„Akademia Przyszłości” poszukuje wolontariuszy w Kaliszu i Ostrowie. To projekt, który ma na celu niesienie pomocy dzieciom borykającym się z różnymi problemami. W tegorocznej edycji akademia współpracuje ze Szkołami Podstawowymi nr 1 i 15 w Kaliszu oraz ze Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrowie. By pomóc dzieciom, potrzebni są wolontariusze.

Akademia Przyszłości to ogólnopolski projekt, który organizuje Stowarzyszenie Wiosna. Liderki i Liderzy zespołu Akademii Przyszłości dają szansę na zmianę historii życia dzieciom, które w siebie nie wierzą. Dzięki współpracy z lokalnymi szkołami, pozwalają dotrzeć do uczniów z różnymi trudnościami. Organizują również pracę wolontariuszy, którzy poprzez różnorodne zajęcia pomagają dzieciom podnieść swoją samoocenę. W Kaliszu utworzone zostały dwa kolegia, w których potrzebni są zarówno liderzy, jak i wolontariusze. W Ostrowie takie kolegium powstało jedno i tam również poszukiwani są wolontariusze.

Każdy kolejny ochotnik to szansa dla kolejnego dziecka. Każdy wolontariusz inaczej tutor może pracować tylko z jednym dzieckiem przez cały rok szkolny, a ich praca wygląda bardzo indywidualnie. Zajęcia odbywają się w terminie dogodnym dla wolontariusza. Nie ma stałego schematu, jedyne wymagania to minimum jedna godzina w tygodniu. Istnieje jednak możliwość odrabiania zajęć. Spotkać można się dwa razy w tygodniu lub wydłużyć zajęcia.  I co ważne to nie są zajęcia na zasadzie korepetycji. One mają za zadanie wybudować w dzieciach poczucie własnej wartości, motywować je do zmian, do dążenia do własnych celów oraz nasuwać pomysły jak radzić sobie z problemami w życiu codziennym, w szkole. Wolontariusz sam wymyśla koncepcję zajęć.

Mówi mówi Anna Kozanecka, koordynator regionalny Akademii Przyszłości.

Warto zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości. Nie ma się czego bać.

Kandydat na lidera czy wolontariusza przechodzi rozmowę rekrutacyjną, następnie wdrożenie przygotowawcze, po którym podpisują umowę i mogą przystąpić do pracy. By się zgłosić należy wpisać wejść na stronę akademiaprzyszlosci.org.pl  wypełnić formularz oraz zaznaczyć lokalizację.

Dodaje Anna Kozanecka.

W tym roku Akademia Przyszłości kontynuuje współpracę z dwiema kaliskimi szkołami i jedną ponownie otwartą w Ostrowie Wielkopolskim:

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu

Szkoła podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE