Rok 2022 - jak znaleźć pierwszą pracę w IT?

i

Autor: pexels.com

Rok 2022 - jak znaleźć pierwszą pracę w IT?

2022-03-29 14:49

Nowy rok oznacza dla niektórych również nowy start kariery. Osoby chcące się przebranżowić bardzo często wybierają sektor IT. Nie tylko ze względu na zarobki, ale również przez możliwość wykonywania pracy zdalnie czy pryzmat stałego poszerzania swojej wiedzy. Sprawdź, jak znaleźć pierwszą pracę w IT w 2022 roku!

1. Zwróć uwagę na odpowiednie przygotowanie CV

Pierwszym, co może pomóc Ci zdobyć pracę w IT to odpowiednie przygotowanie CV. Pamiętaj o zawarciu w nim podstawowych danych związanych z Twoim dotychczasowym doświadczeniem i wykształceniem. Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w IT, dobrym pomysłem będzie zapisanie się na kursy czy szkolenia, które dopełnią Twój dokument i wykażą Twoją inicjatywę. Oprócz samych danych pamiętaj również o odpowiedniej szacie graficznej — lepiej postawić na stonowane kolory, niż neonowe wstawki, które mogą sprawić, że dokument nie będzie wyglądał profesjonalnie.

2. Przygotuj portfolio

Tuż obok CV w branży IT liczy się również dobrze przygotowane portfolio. Zawrzyj w nim przygotowane przez Ciebie projekty. Potwierdzą one wymienione przez Ciebie w CV umiejętności i sprawią, że rekruter będzie mógł zapoznać się z Twoimi pracami. Ponadto przy każdym projekcie, pamiętaj, aby zbierać referencje, które później będziesz mógł pokazać podczas ubiegania się o pracę. Potwierdzenia innych osób są bardzo cenne dla rekruterów.

3. Przed wysłaniem CV — o tym musisz pamiętać!

Szukanie pracy to często bardzo nerwowy okres, podczas którego kandydaci starają się jak najlepiej przygotować do możliwej rozmowy rekrutacyjnej. Jednak przed wysłaniem CV warto sprawdzić kilka punktów, tak aby zostawić dobre wrażenie. Po pierwsze, koniecznie sprawdź zdjęcia dostępne na Twoich profilach w mediach społecznościowych. Coraz więcej pracodawców sprawdza aktywność kandydatów w sieci. Śmieszne zdjęcia z imprezy i te przedstawiające Cię w złym świetle lepiej zostaw w pamięci komórki.

4. Szukanie pracy

Ostatnim krokiem jest przejście do portali z ogłoszeniami. Jeżeli aktualnie szukasz pracy w branży w IT w Jeleniej Górze, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie portalu Protocol. Znajdziesz na nim tylko aktualne oferty, których twórcy czekają na Twoje CV!

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE