Odpowie za włamanie do samochodu i kradzież w sklepie.

2021-10-13 17:09
policja
Autor: Wielkopolska Policja

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem i kradzież. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego włamał się i okradł samochód zaparkowany na jednym z jeleniogórskich parkingów w centrum miasta oraz dopuścił się kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych. Jego łupem łącznie padło mienie o wartości blisko 5000 zł. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem i kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w nocy z 11 na 12 października br. włamał się i okradł pojazd zaparkowany na jednym z jeleniogórskich parkingów w centrum miasta. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 4000 złotych. Były to narzędzia, radioodtwarzacz, klucze i inne przedmioty.

Ponadto policjanci ustalili, że 30-latek we wrześniu br. dopuścił się w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych kradzieży. Jego łupem padły artykuły o wartości ponad 500 złotych.

Powiadomieni o przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu sklepowego i miejskiego wytypowali, a następnie zatrzymali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.