Bieg ZASUWAJ z Susza do Iławy ODWOŁANY

2022-02-18 11:57
bieg
Autor: arch. organizatora

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, na lokalną biegową mapę miał powrócić bieg "Zasuwaj!" Przełajowy bieg na trasie Susz-Iława prowadzący okolicznymi drogami. Niestety go odwołano, ale być może jeszcze tegoroczna edycja dojdzie do skutku.

Zasuwaj! To efekt połączenia sił aż czterech samorządów: Gmina Susz, Miasto Iława, Gmina Iława oraz Powiat Iławski. Organizacja tej imprezy jest doskonałą okazją do wspólnej pracy ponad podziałami przy udziale wielu partnerów z poszczególnych gmin.

Początek imprezy sięga 2019 roku. Wtedy to 17 lutego odbyła się pierwsza edycja biegu. Start ulokowany był pod halą CSiR w Suszu, a meta na bulwarze Jana Pawła II w okolicy hali widowiskowo-sportowej ICSTiR w Iławie. Na linii startu stanęło wtedy 114 zawodników i zawodniczek. Jako pierwszy na linii mety zameldował się Adrian Przybyła. Iławianin reprezentujący klub Team Kopeć na pokonanie trasy potrzebował 1 godzinę, 34 minuty i 44 sekundy.

Druga edycja zawodów w 2020 roku zgromadziła 139 śmiałków przełajowego biegania. Trasa pozostała niezmienna, zmienił się za to kierunek. Start zlokalizowano w Iławie, a metę w Suszu. W tej edycji najszybszym zawodnikiem okazał się Mariusz Wojdyło z Brodnicy, który finiszował z czasem 01:48:37. W 2021 roku do zawodów nie doszło. Za sprawą obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa organizacja biegu w dotychczasowej formule była niemożliwa, stąd decyzja organizatorów o odłożeniu startu na przyszły rok kalendarzowy.

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 bieg ZASUWAJ miał powrócić na lokalną mapę biegową naszego regionu. W tym roku dzięki zmianie trasy biegacze mieli "zahaczyć" również o Szymbark. Zabieg ten miał zwiększyć atrakcyjność trasy, a całkowity dystans biegu do 28 km.

Bieg odwołano

W najnowszym komunikacie organizatorów czytamy:

- W związku z dynamiczną sytuacją pogodową i ostrzeżeniami meteorologicznymi wydanymi przez IMGW organizatorzy biegu Zasuwaj vol.3 podjęli decyzję o odwołaniu niedzielnego startu. Bezpieczeństwo biegaczy to dla Nas sprawa priorytetowa i nadrzędna. Tereny leśne, którymi w dużej części prowadzi trasa biegu zostały objęte zakazem wstępu. Dlatego po konsultacjach ze służbami Policji oraz Lasów Państwowych zapadła decyzja o odwołaniu startu, który miał się odbyć w niedzielę 20 lutego 2022r.

Co dalej?

Nowy termin startu 3 edycji biegu terenowego Zasuwaj poznamy w najbliższych dniach. Opłaty startowe wniesione dotychczas przeniesione zostaną na nową datę biegu.

Olsztyn. 16-latek wbiegł na czerwonym wprost pod nadjeżdżający samochód

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE