Takich "prezentów" nikt nie lubi. Włamywał się i okradał działkowców. Złapała go policja!

2020-12-22 10:54
Włamywacz złodziej
Autor: pixabay Takich "prezentów" nikt nie lubi. Włamywał się i okradał działkowców, złapała go policja!

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. 28 -latek włamywał się i okradał ogródki działkowe. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Kisieliccy policjanci od jakiegoś czasu prowadzili postępowania dotyczące kradzieży z włamaniem do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych.

Jak ustalili, sprawca wykorzystując osłonę nocy, wchodził na teren ogródków działkowych, zrywał kłódki, po czym wchodził do wnętrza budynków i zabierał elektronarzędzia, narzędzia malarskie, butle z gazem.

Kierownik Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie ze swoim policjantem również pod osłoną nocy postanowili przyjść do pracy i zatrzymać nocnego marka - sprawcę włamań.

Zasadzka się udała, mężczyzna tym razem chciał okraść kolejną przyczepę kempingową, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy z posterunku w Kisielicach.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a zebrany materiał dowodowy pozwolił mu na przedstawienie 11 zarzutów. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych przedmiotów.

Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.  28 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

Odzyskane przedmioty
Autor: KPP Iława Odzyskane przedmioty

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zapomniane potrawy wigilijne. Jak wiele znasz?

Pytanie 1 z 7
Śliżyki wileńskie to:
Zbudował sanie Mikołaja ze skutera
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE