Rozlicz PIT w Iławie i wygraj 7000 zł!

2022-01-28 16:00
Pieniądze
Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne

Z inicjatywy burmistrza Dawida Kopaczewskiego w tym roku w Iławie odbędzie się pierwsza loteria podatkowa w której udział będą mogli wziąć wszyscy rozliczający się z podatku w Urzędzie Skarbowym w Iławie. Gra jest warta świeczki bo nagroda główna w loterii to 7000 zł! Łączna pula nagród to 10 000 zł. Co ważne, nie trzeba być tu zameldowanym, by wziąć udział w loterii.

Rozliczenie podatku PIT to coś co robi każdy z nas, obowiązkowo i bez wyjątku. Wypełniając deklarację za poprzedni rok najczęściej nie myślimy o tym,  co stanie się z częścią naszych dochodów, a to błąd! W formularzu PIT wybrać możemy bowiem nie tylko organizację, na którą  przeznaczyć 1%  podatku ale też miasto, w którym zarobione przez nas pieniądze będą dalej pracować. -Poprzez loterię z atrakcyjną nagrodą główną chcemy zachęcić mieszkańców Iławy do rozliczania się z podatku w mieście. Obserwując bowiem praktyki innych samorządów sposób wydaje się najskuteczniejszy. To dla nas niezwykle ważne, aby pieniądze iławian mieszkających na stałe, pracowały  tu na miejscu.  W ten sposób do budżet miasta może być zasilany w środki na bezpieczeństwo w mieście, utrzymanie szkół, przedszkoli i wszystkich tych zasobów, z których korzystamy na co dzień. Skoro tu żyjemy, pracujemy i korzystamy ze wszystkich dostępnych dóbr w mieście postarajmy się , aby podatek który i tak musimy zapłacić wrócił do naszego miasta- zaprasza burmistrz Dawid Kopaczewski.

Nagroda główna to 7000 zł, którą otrzyma osoba rozliczająca się podatku w Iławie. Spośród zgłoszeń rozlosowane zostaną także trzy nagrody pieniężne o wartości 1000 zł. - Miasto tworzą ludzie, a Iławę  iławianki i iławianie.  Wychodząc z tego założenia wydaje się proste, że to my tworzymy przestrzeń miejską i mamy ogromny wpływ na jakość naszego w nim życia. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zarobione przez nas pieniądze zostały zainwestowane tu na miejscu, warto zwracać uwagę na rozliczenie podatkowe i wskazać miasto Iława jako miejsce zamieszkania. Co ważne nie trzeba być tu zameldowanym, by móc tu rozliczać podatki, choć do zameldowania też zachęcam, a przecież to nic nie kosztuje. - dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski. 

Aby wziąć udział w loterii należy odpowiednio wypełnić formularz PIT:

  • wskazać miasto Iława jako miejsce zamieszkania,
  • wybrać Urząd Skarbowy w Iławie.

W marcu zostanie uruchomiona strona internetowa, poprzez którą będzie można zgłosić swój udział! W loterii będą mogły wziąć udział wszystkie osoby mieszkające w Iławie, które rozliczyły się z podatku w Urzędzie Skarbowym w Iławie w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2022 roku.

Mikołaj Roznerski opowiada o swoim ojcostwie i o kobietach

QUIZ. Wulgaryzmy po staropolsku. Możesz się zdziwić, jak przeklinali twoi przodkowie

Pytanie 1 z 10
Broszka niegdyś była bardzo wulgarnym słowem! Co oznaczała przed laty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE