Poznaj niezwykły świat arabskich związków damsko-męskich

2020-02-21 12:36
arabia
Autor: arch.organizatora

Zapraszamy na spotkanie z Agatą Romaniuk autorką książki "Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu". Zaplanowano je w marcu w iławskiej bibliotece.

agata romaniuk
Autor: arch.organizatora

Agata Romaniuk, reporterka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, doktor nauk społecznych. Autorka książki "Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu", wydanej w 2019 roku. Snuje w niej opowieść o arabskim państwie azjatyckim, na które patrzy przez pryzmat relacji damsko-męskich. Nie boi się trudnych pytań i śmiało szuka odpowiedzi, nie oceniając swoich bohaterów. Pisze o potajemnie używanym Tinderze, małżeńskich kontraktach i godzeniu się na bycie jedną z kilku żon. Pokazuje świat, gdzie dla kobiet ważne jest zachowanie pięknego biustu - dlatego nie karmią dzieci piersią, noszenie markowych torebek, a miłość jest dla nich zbyt małym argumentem do małżeństwa.

Na niezwykłe opowieści orientalne zapraszamy 12 marca 2020 o godz. 18.00 do Czytelni Ogólnej iławskiej biblioteki.

plakat
Autor: arch.organizatora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE