Pomarańczowi rowerzyści najechali zamek w Szymbarku [ZDJĘCIA]

2021-09-21 11:37

Za nami tradycyjna impreza, już 14. Pomarańczowy Rajd Rowerowy dla uczczenia partnerskiej umowy Iławy z holenderskim Tholen. Chętnych nie brakowało, niektórzy przyjechali nawet z innych miejscowości.

Mimo deszczowej pogody, frekwencja dopisała. W drogę z Iławy do Szymbarka wyruszyło ponad 200 osób. Na miejscu czekała na wszystkich darmowa strażacka grochówka ugotowana przez strażaków z Iławy oraz mnóstwo stoisk lokalnych wytwórców żywności, kół gospodyń wiejskich oraz innych organizacji.

- Byliśmy pełni obaw, czy po roku przerwy i przeniesieniu obchodów Dnia Królowej Holandii i rajdu z lata na jesień będą chętni, ale okazało się że pogoda cyklistom, nie jest straszna i takie imprezy są w Iławie potrzebne - mówi Beata Furmanek z Wydziału Komunikacji Społecznej UM Iława.

Dodatkową atrakcją była możliwość wejścia na ruiny zamku w Szymbarku, które po przejęciu przez inwestora mają się zmienić nie tylko w odrestaurowany do zwiedzania zamek, również centrum konferencyjne.

Na razie obiekt zamknięto, jest stale monitorowany i nie ma na co dzień możliwości zwiedzania ruin.

Sonda
Czy wykorzystałeś w te wakacje bon turystyczny?
Poradnik Zdrowie: odporność
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE