plakat

i

Autor: arch. organizatora

Podziwiaj piękno Wzgórz Dylewskich. Wybierz się na wyjątkową wystawę

2022-03-03 15:30

Lubawskie Centrum Aktywności Społecznej zaprasza do siebie na wyjątkową wystawę "Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich".

Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich obejmuje obszar będący najwyższą częścią Garbu Lubawskiego, położoną w województwie warmińsko-mazurskim. Jego najwyższe wzniesienie to Dylewska Góra o wysokości 312 m n.p.m. Rejon ten cechuje wyjątkowa, w skali kraju i Europy, przypowierzchniowa budowa geologiczna, odmienna i silnie zróżnicowana w porównaniu z obszarami sąsiednimi. Jest to miejsce niezwykłe – krajobraz o charakterze podgórskim o krok od krainy jezior. Wszędzie można znaleźć ślady burzliwej historii ludzi – tych, którzy mieszkali tu przed wiekami i tych, którym pod koniec II wojny światowej przyszło uciekać w panice ze swych wielkich majątków. Fotografie prezentowane na wystawie wprowadzają w ten niezwykły świat obserwatora w każdym wieku.

Autorami zdjęć są członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody, Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Wystawa powstała w ramach realizacji projektu „Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko - mazurskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Skandaliczne zachowanie warszawskiej policjantki. Zerwała ukraińskie symbole narodowe

QUIZ. W tytule brakuje jednego wyrazu! 9/15 to plan minimum

Pytanie 1 z 15
Dwunastu gniewnych...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE