Piją, potem jadą. Niosących śmierć za kółkiem nadal nie brakuje

2021-07-08 9:51
alkohol auto samochód
Autor: energepic.com - Pexels Najpierw piją, potem jadą. Niosących śmierć za kółkiem nadal nie brakuje

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. Mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Niestety to nie pojedynczy przypadek, zatrzymano też kolejnych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej kiedy to jechał jedną z ulic w gminie Kisielice.

W trakcie czynności okazało się, że 59–latek kierował renaultem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie pierwszy raz, ponieważ mężczyzna kilka lat wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Iławie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym.

Policjanci zatrzymali dodatkowo dwóch kierujących rowerami. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany kilka minut po godzinie 14:00 na jednej z ulic w Kisielicach. Mężczyzna kierował rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W Stradomnie kilka minut po 20:00 policjanci zatrzymali 43–latka. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kierowco pamiętaj!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Quiz. Te kraje powstały po upadku ZSRR. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Państwo graniczące z Polską, którego stolicą jest Wilno.
Groźny gatunek kleszcza. Gdzie występuje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE