Od-Ważne kobiety rozdawały chryzantemy w Iławie [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-11-18 17:05

Iławianki ze stowarzyszenia Od-Ważne zorganizowały akcję rozdawania mieszkańcom Iławy skupionych od ogrodników, a niesprzedanych 1 listopada chryzantem w doniczkach. Przy okazji mieszkańcy mogli pomóc potrzebującym. Więcej o obu akcjach na ilawa.eska.pl

Kwiaty rozdawano w 3 miejscach na terenie Iławy: Osiedle Podleśne, Galeria Nenufar i Stare Miasto. Ogółem rozdysponowano 1000 chryzantem, po które tłumnie przybyli mieszkańcy.

- Miałyśmy tysiąc sztuk kwiatów od lokalnych przedsiębiorców. Udało ich się wesprzeć, jak widać z dużym powodzeniem i zainteresowaniem mieszkańców - mówi Aneta Rychlik ze stowarzyszenia Od-Ważne. Kwiaty pochodzą z rządowego programu skupu kwiatów od przedsiębiorców i od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która je skupowała. Złożyłyśmy wniosek i w ramach działalności społecznej je rozdajemy. 500 sztuk pochodzi z Iławy, druga połowa z Rudzienic.

Przy okazji rozdawania kwiatów, zbiórka na rzecz potrzebujących

Działaczki stowarzyszenia zbierały także zbędne ubranka dla dzieci, obuwie, foteliki samochodowe dla potrzebujących matek, a także sprzęt komputerowy dla potrzebujących uczniów.

- Główną misją statutową naszego stowarzyszenia jest pomoc kobietom - samotnym matkom, ofiarom przemocy, więc prowadzimy przy okazji zbiórkę ubrań i materiałów szkolnych i inne artykuły. Mamy już kilka podopiecznych i kobiety zgłaszają się o pomoc. W przyszłości chcemy uruchomić jakiś magazyn, by zbierać tych potrzebnych fantów jeszcze więcej - mówi Aneta Rychlik.

Dopóki działaczki nie uruchomią stacjonarnego punktu pomocy, zachęcają by kontaktować się z nimi telefonicznie lub przez fanpage na Facebooku.

Posłuchaj Relacji: Akcja rozdawania chryzantem i zbiórka fantów dla potrzebujących w Iławie - Stowarzyszenie Od-Ważne Iława
Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE