Nowe fakty w sprawie śmierci lekarzy Dobrzenieckich. Są kondolencje władz Iławy [AUDIO]

2020-11-30 14:06 djk WR
łódź jezioro
Autor: Free-Photos - Pixabay Zdjęcie ilustracyjne - Prokuratura zabiera głos w sprawie śmierci lekarzy Dobrzenieckich z Iławy

Są nowe ustalenia w sprawie tragicznej śmierci znanych, iławskich lekarzy, o której dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór. Choć śledztwo jeszcze trwa, nowe ustalenia zdradza iławska prokuratura.

Przypomnijmy, zaczęło się od zgłoszenia zaginięcia i poszukiwań 67-letniego małżeństwa z Iławy. O fakcie braku kontaktu z parą powiadomili policję sąsiedzi opiekujący się nieruchomością lekarzy podczas ich nieobecności.

Małżeństwo lekarzy miało wypoczywać na działce rekreacyjnej na terenie Gminy Lubawa. Na posesji zauważono brak łodzi, a na jeziorze w miejscowości Zwiniarz straż pożarna natrafiła na łódź oraz dwa ciała.

Jolanta i Wojciech Dobrzenieccy, to znani i szanowani w Iławie lekarze. On: pediatra, alergolog, pneumonolog, ona: laryngolog. Od lat opiekowali się mieszkańcami Iławy w gabinetach w samym centrum miasta i zbierali same pochlebne recenzje od pacjentów.

Na stronie internetowej Iławy, władze miasta opublikowały kondolencje dla rodziny:

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jolanty i Wojciecha Dobrzenieckich, lekarzy, którzy z pasją służyli lokalnej społeczności. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłych - kondolencje podpisali Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski wraz z pracownikami iławskiego ratusza oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Młotek wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Iławie.

Lekarzy wspominają też władze iławskiego Starostwa Powiatowego

- To lekarze, którzy przez wiele lat, z ogromnym zaangażowaniem służyli mieszkańcom Powiatu Iławskiego. Śp. Wojciech Dobrzeniecki był ponadto aktywnym Radnym Powiatowym Rady Powiatu Iławskiego w latach 2002-2006. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów, był członkiem Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz Komisji Rewizyjnej - napisali w kondolencjach Bartosz Bielawski, starosta i Marek Borkowski, przewodniczący rady.

Nowe ustalenia prokuratury

Choć śledztwo jeszcze trwa, to dzień przed planowaną sekcją zwłok (ma odbyć się 1.12), głos zabiera iławski prokurator rejonowy Jan Wierzbicki.

- Prowadzimy postępowanie w kierunku artykułu 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Bierzemy pod uwagę również inną wersję-udziału osób trzecich, ale na chwilę obecną i przy obecnie zgromadzonym materiale, jest ona mało prawdopodobna. Sekcję zwłok wyznaczono na wtorek (1.12). Da ona nam odpowiedź na pytanie co było przyczyną śmierci, a to istotny fakt w tej sprawie - mówi Jan Wierzbicki

Posłuchaj więcej: Nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci małżeństwa lekarzy - Jan Wierzbicki, prokurator rejonowy z Iławy
Chmara jeleni w leśnictwie Napromek