Mimo pandemii trwają prace w morąskim szpitalu

2020-03-26 14:02
szpital morąg
Autor: arch. szpital w Morągu

Chodzi o termomodernizację głównego budynku oraz pawilonu. Powstają także kolektory słoneczne. To nie tylko inwestycja ekologiczna, ale ma również skutecznie poprawić zasoby energetyczne placówki.

To nie jedyne zmiany jakie mają zajść w morąskim szpitalu. Ma tam także zostać uruchomiony systemu oddymiania i napowietrzania klatek schodowych szpitala. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 11,5 miliona złotych. Większość środków pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pomogły przy tym władze miasta Morąg.
Termomodernizacja i inne zmiany mają poprawić bezpieczeństwo pacjentów, ale także zmienić na plus wygląd morąskiej placówki. Z zewnątrz ma wyglądać już wkrótce znacznie ładniej. Oczywiście także, w okresie długofalowym, inwestycja ma przynieść wymierne oszczędności związane z użytkowaniem energii.
Prace przy szpitalu nie zostały przerwane mimo pandemii. Póki co nie ma żadnych opóźnień i w lipcu przyszłego roku inwestycja powinna się zakończyć.

szpital morąg
Autor: arch. szpital w Morągu

Zakres robót obejmuje

  • budynek główny szpitala: elewacja budynku z tynku termoizolacyjnego, ocieplenie przegród budynku, wymiana stolarki okiennej z nawiewnikami okiennymi, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, modernizacja instalacji wewnętrznych, modernizacji instalacji wentylacyjnych, wymiana oświetlenia wbudowanego na energooszczędne, demontaż komina i maszynowni, wymiana pokrycia dachowego, wykonanie systemu oddymiania i napowietrzania grawitacyjnego dróg ewakuacyjnych.

  • pawilon szpitalny: ocieplenie przegród budynku, częściowa wymiana stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, modernizacja instalacji wewnętrznych, modernizacji instalacji wentylacyj   nych, wymiana oświetlenia wbudowanego na energooszczędne, wykonanie systemu oddymiania i napowietrzania grawitacyjnego dróg ewakuacyjnych, docieplenie ścian budynku, instalacja kolektorów słonecznych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE