Mazury i Polacy. Poznaj w Ostródzie historie regionu i autora niezwykłej książki

2022-11-24 14:26
wojna
Autor: zdj.archiwalne

28 listopada o godz. 17.30 zapraszamy na promocję książki “Mazury i Polacy. Relacje z podróży i opinie z przełomu XIX i XX w.” oraz spotkanie z autorem – prof. Grzegorzem Jasińskim i wydawcą – Waldemarem Mierzwą.

Książka zawiera pięć opisów podróży po naszej krainie (Dzierżek, Grzegorz Smólski, Roman Zawiliński, Alfons Mańkowski i Stefania Sempołowska) oraz trzy publicystyczne opinie o Mazurach i ich mieszkańcach (Romuald Frydrychowicz, Gustaw Pobłocki i Karol Bahrke).Jak zauważa Profesor Grzegorz Jasiński, który materiały te opracował i wstępem opatrzył, „jest to książka o Polakach, którzy zainteresowali się Mazurami, odwiedzili tę ziemię, a później swoimi wyobrażeniami o niej i o jej mieszkańcach zechcieli podzielić się z czytelnikami”.Książka „Mazury i Polacy” ukazała się we współpracy Oficyny „Retman” z Instytutem Północnym w Olsztynie jako 46. tom serii „Moja Biblioteka Mazurska”.

plakat
Autor: UM Ostróda

Czy rozpoznasz rośliny są związane z Bożym Narodzeniem? Sprawdź, czy na pewno znasz je wszystkie

Pytanie 1 z 9
To najpopularniejszy iglak na bożonarodzeniowe drzewko - wydziela piękny, żywiczny zapach
Świerk pospolity
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE