Masowa akcja policji w całej Polsce. Na co będą zwracać szczególną uwagę?

i

Autor: KWP Białystok Masowa akcja policji w całej Polsce. Na co będą zwracać szczególną uwagę?

Bezpieczeństwo na drogach

Masowa akcja policji w całej Polsce. Na co będą zwracać szczególną uwagę?

2023-03-22 7:30

W środę (22 marca) policja będzie prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - poinformował nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nadkomisarz Robert Opas przekazał, że policyjne ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" zostaną przeprowadzone na polskich drogach w środę. - Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje - wyjaśnił policjant.

- Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych - zaznaczył.

Przypomniał, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to także rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. - Do większości wypadków, w których zostali poszkodowani, przyczyniają się inni użytkownicy dróg - zauważył.

- Jednak niewłaściwe zachowania niechronionych uczestników ruchu także doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W przypadku pieszych mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi - podał.

Podkreślił, że ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo. - Pamięta też o obserwacji pojazdów i upewnieniu się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze - wskazał.

- Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych - zaapelował nadkomisarz.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Był pod wpływem amfetaminy
Źródło: Masowa akcja policji w całej Polsce. Na co będą zwracać szczególną uwagę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE