Karambol pod Iławą i inne auta w rowach. Zimą na drogach trzeba bardziej uważać

2022-12-09 11:40
karambol pod iławą
Autor: KPP Iława Zdjęcia z wypadków pod Iławą

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Dodatkowo zmienne warunki na drodze, roztapiający się w dzień a w nocy zamarzający śnieg powodują, że na drogach jest ślisko. O tym przekonali się kolejni kierujący.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (8.12.2022 r.) kilka minut po godzinie 7:00 na trasie Iława-Nowe Miasto Lubawskie. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 19-latka kierująca hondą podczas manewru wymijania doprowadziła do bocznego zderzenia z kierującą seatem w następstwie zderzenia pojazdy w sposób niekontrolowany przemieściły się naprzeciwległe pasy ruchu doprowadzając do zderzenia się pojazdu seat z oplem natomiast pojazd honda zderzył się z Mitsubishi. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Zdjęcia z wypadków pod Iławą
Autor: KPP Iława

Natomiast w gminie Lubawa zgłaszający w rowie zastał samochód z włączonymi światłami. Kiedy informował o zdarzeniu dodał, że w aucie nikogo nie ma. W obawie o życie i zdrowie kierującego funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce jednak nie zastali już pojazdu. Jak się okazało mieszkaniec gminy Grodziczno kiedy wracał od kolegi chciała zawrócić po czym zjechał na drogę wjazdową na pole. Jednak ze względu na leżący śniegi i śliską nawierzchnię pojazd zsunął się do rowu.

Kiedy mężczyzna nie mógł wyjechać o pomoc poprosił rolnika, który pomógł mu wyciągnąć audi po czym odjechał do domu. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Mężczyzna posiadał uprawnienia a także był trzeźwy.

Bardzo podobne zdarzenie policjanci odnotowali w środę (7.12.2022 r.). Wtedy to 65-latek cofając autobusem na śliskiej nawierzchni wjechał do rowu, w wyniku czego doszło do zablokowania drogi. Na szczęście również podczas tego zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Zdjęcia z wypadków pod Iławą
Autor: KPP Iława

Policja Przypomina

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy często zmieniają się warunki atmosferyczne, nawierzchnia jest śliska przez co zmniejszona jest przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W połączeniu z prędkością nie dostosowaną na warunków panujących na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Te gwiazdy przyjadą do Polski w 2023 roku

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE