W niedzielę spotkanie na zamku w Szymbarku. Będzie jedzenie i występy

2022-07-14 15:37
Zamek w Szymbarku
Autor: Fundacja Zamek Szymbark

Już po raz kolejny zamek w podiławskim Szymbarku będzie tętnił energią i smakiem regionalnych produktów. W niedzielę (17 lipca) odbędzie się spotkanie z tradycją Warmii i Mazur, także kulinarną.

Fundacja Zamek Szymbark zaprasza w niedzielę 17 lipca 2022 r. na podzamcze Zamku w Szymbarku. W tym roku jednego dnia i równocześnie będą miały miejsce dwa wydarzenia.

W ramach wydarzenia kulinarnego odbędzie się II edycja „Międzypokoleniowego Spotkania z Tradycją Warmii i Mazur-Kulinaria".

Już po raz kolejny Zamek w Szymbarku będzie tętnił energią i dobrymi smakami regionalnych produktów. Uczestnicy spotkania będą mogli degustować wyroby lokalnych producentów. Nie zabraknie też artystów prezentujących ginące zawody takie jak garncarstwo czy rzeźba a gośćmi specjalnymi będą: Batalion Lekkiej Piechoty w Morągu, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, a także Marek Kałuża z „ Kuźni Talentów".

M.in. o 11:30 wystąpią Dzieci Ziemi Iławskiej, a o 14:00 - zespół Morawa.

plakat Szymbark
Autor: Fundacja Zamek Szymbark

Drugie wydarzenie to „Międzypokoleniowe Spotkanie z Kulturą Warmii i Mazur" ma na celu promocję kultury regionu poprzez prezentację występów artystycznych zespołu folkowego i folklorystycznego, warsztatów tanecznych, warsztatów malarskich oraz naukę Haftu Warmińskiego. W programie przewidziane jest m.in. wspólne malowanie panoramy Pojezierza Iławskiego, spotkanie z autorką książeczki „W poszukiwaniu Skarbów" oraz spotkanie z Dariuszem Paczkowskim, który zabierze uczestników w podróż historyczną po Zamku w Szymbarku.

Wstęp jest bezpłatny. Całość rozpocznie się o godzinie 11:00.

Natomiast Iławska Gwardia Rowerowa wyjedzie rowerami z Iławy o godzinie 10:00. Chętni do wspólnej jazdy mogą stawić się przy iławskim ratuszu, ul. Niepodległości.

Zamek w Szymbarku to czternastowieczny zamek we wsi Szymbark (województwo warmińsko-mazurskie) zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową. Jest drugim po Malborku, największym zamkiem gotyckim w Polsce. Zamek Szymbark znany jest miłośnikom kina: powstała tam część scen do filmu „Król Olch” [1996 r.], w reżyserii Volkera Schlöndorffa, w którym główną rolę zagrał John Malkovich. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?
Chory na nowotwór Mikołaj potrzebuje pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE