Iławskie przedszkolaki budują hotele dla owadów [audio]

2020-03-25 14:41
owad
Autor: pixabay.com/Virvoreanu-Laurentiu

Konkurs Hotele dla owadów został ogłoszony jeszcze przed pandemią. Zajęcia dla całych rodzin miały się odbywać w przedszkolu nr 5 w Iławie. Niestety koronawirus pokrzyżował szyki organizatorom. Konkurs został jednak przedłużony i zmieniono jego regulamin. Teraz domki przedszkolaki mają budować w swoich domach.

Celem konkursu jest stworzenia domków dla owadów, które staną na terenie ogrodu Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz na terenach zielonych, parku i powstających łąkach kwietnych na terenie miasta Iława.

- Chcemy by całe rodziny uczyły się przy tym zamiłowania do przyrody - mówi Krystyna Gogolin, dyrektor przedszkola nr 5, organizatora konkursu.  - Uczestnicy poszerzą wiedzę o owadach. Chcemy też zwrócić także uwagę na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów, zwłaszcza zapylających. To także okazja do zacieśnienie więzi rodzinnych i rozwijanie ekspresji dziecięcej.

Domki należy wykonać z różnego rodzaju materiałów naturalnych jak np.: trzcina, glina, drewno, trzcina, szyszki, patyki, kora, mech, tektura. Można również wykorzystać inne materiały, które zwiększą wyraz artystyczny oraz dekoracyjny pracy. Każdy uczestnik składa jedną pracę.

Tu znajdziecie regulamin konkursu.

https://przedszkole5ilawa.edupage.org/?

Będzie on jeszcze modyfikowany. Wiemy już na pewno, że zmienią się terminy trwania i zakończenia. Także macie jeszcze czas by zbudować swój hotel dla owadów. powodzenia! A poniżej mała podpowiedź. Tak wyglądają profesjonalne hotele.

Hotel dla owadów
Autor: Getty Images Cegły z dziurami są często wykorzystywane w hotelach dla owadów
hotel dla owadów
Autor: arch.organizatora
Krystyna Gogolin z Przedszkola nr 5 w Iławie o konkursie na domki dla owadów:
łąka
Autor: W.Raczkowski Łąka przy przedszkolu nr 5, gdzie staną domy dla owadów.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE