Iławskie posągi chronią przed wirusem!? Zobacz i Posłuchaj o co chodzi!

2020-03-27 10:13
Akcja maseczki na pomnikach iława
Autor: UM Iława

Na wszystkich posągach a nawet hydrantach pojawiły się maseczki ochronne. Czy pomniki zainspirują mieszkańców?

Na wszystkich iławskich posągach a nawet hydrantach z twarzami pojawiły się maseczki zakrywające usta. Kopernik, Żeromski, strażak a nawet żaba w parku! Czy Iławianie nieprzyjemnie pachną? Wydzielają za dużo smogu, że nawet posągi muszą się izolować?

Oczywiście, że nie!
To najnowsza akcja profilaktyczna iławskiego urzędu miasta. Ma działać na mieszkańców i zachęcać ich do noszenia maseczek chroniących przed koronawirusem.

- Stosujemy różne formy przekazu do mieszkańców. Plakaty, tablice ostrzegawcze, komunikaty przez megafony, wszystko po to by dotrzeć do oczu i uszu mieszkańców - mówi Beata Furmanek z Wydziału Komunikacji Społecznej iławskiego Urzędu Miasta. - Najnowszą akcją jest maseczka dla żaby, Kopernika, Żeromskiego... ma przypomnieć ludziom, że każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie ale i innych.

Maseczki na pomnikach w Iławie - posłuchaj o co w tej akcji chodzi - Beata Furmanek z UM Iława

W całym kraju brakuje maseczek i niektórzy zaczęli krytykować akcję w Internecie. Zarówno Wydział Komunikacji Społecznej jak i władze miasta uspokajają:

- To nie są maseczki medyczne, a stare, nienadające się do niczego innego prześcieradła, które wyglądają jak maseczki! Jeśli chodzi o prawdziwe maseczki. Te, szyte są przez iławskie organizacje i osoby prywatne, za co bardzo mocno dziękujemy. Już ponad 1200 maseczek uszyto na potrzeby iławskich przychodni zdrowia oraz MOPS.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE