„Bezpieczne wakacje” po wakacjach w Suszu [ZDJĘCIA]

2021-09-13 14:26

W Suszu odbyła się już dwunasta edycja pikniku pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Mimo, że czas wakacji minął, na propagowanie zasad bezpieczeństwa nigdy nie jest za późno.

W niedzielę 12 września w miejscowości Susz odbyła się już dwunasta edycja pikniku pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Mimo, że czas wakacji minął akcja ma na celu w szczególności propagowanie zasad związanych z bezpieczeństwem i poszerzeniem wiedzy wśród mieszkańców, a co ważne wśród najmłodszych.

Organizatorem pikniku była lokalna jednostka OSP Susz. Oczywiście nie zabrakło na pikniku stoiska prewencji społecznej zorganizowanego przez KP PSP w Iławie.

- Iławscy strażacy zaprezentowali sprzęt i nowoczesne umundurowanie jakie obecnie wykorzystują do działań ratowniczo – gaśniczych. Nie zabrakło również umundurowania i hełmów dla najmłodszych, dzieci bardzo chętnie odwiedzały stoisko i zadawały wiele pytań - podsumowuje st. kpt. Krzysztof Rutkowski  

Kolejnym elementem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem był punkty, w którym na czterech fantomach szkoleniowych przekazywana była wiedza na temat prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej.  

Strażackie stoisko odwiedziły setki uczestników pikniku, a dla osób, które w praktyczny sposób przystąpiły do prób resuscytacji organizatorzy przygotowali nagrody.

QUIZ. Kopcił jak szalony. Pamiętasz Wartburga?

Pytanie 1 z 12
W jakim mieście NRD od początku produkowano Wartburga?
Poradnik Zdrowie: sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE