Zbadali serce

2006-11-21 11:18

Ponad 200 osób zbadało wczoraj serce w Ostrowie. Przed ratuszem na 8 godzin zaparkował kardiobus. Chętni mogli bezpłatnie zbadać stężenie glukozy, cholesterol , zrobić EKG i skonsultować się z lekarzem. Zainteresowanie było bardzo duże.

Ponad 200 osób zbadało wczoraj serce w Ostrowie. Przed ratuszem na 8 godzin zaparkował kardiobus. Chętni mogli bezpłatnie zbadać stężenie glukozy, cholesterol , zrobić EKG i skonsultować się z lekarzem. Zainteresowanie było bardzo duże. Ostrów był jednym z 26 miast w Polsce, do których kardiobus przyjechał celem akcji była szeroko pojęta profilaktyka.Polacy to naród chorujący na serce- tak mówią statystyki. Popełniamy ciągle te same błędy- źle się odżywiamy, nie uprawiamy sportów, żyjemy w ciągłym stresie, a to wszystko powoduje, że zawałowców jest coraz więcej i są coraz młodsi. A wystarczy właśnie profilaktyka- mówi kardiolog Janusz Tarchalski. W Ostrowie nie ma oddziału kardiologicznego, najbliższy-całodobowy- funkcjonuje w Kaliszu. Na początku przyszłego roku ma zostać otwarta przychodnia kardiologiczna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE