gwiazdy

Zasłynęła jako artystka kabaretowa. Czym zajmuje się Aldona Jankowska i co o niej wiemy?

2024-04-02 13:44

Aldona Jankowska podbiła serca widzów jako parodystka i artystka kabaretowa. Największa sławę dały jej występy w "Szymon Majewski Show". Czym zajmuje się aktualnie i co o niej wiadomo?

Spis treści

  1. Aldona Jankowska - Wiek
  2. Aldona Jankowska - Zawód
  3. Aldona Jankowska - Szymon Majewski Show
  4. Aldona Jankowska - Kariera

Aldona Jankowska - Wiek

Aldona Jankowska urodziła się 2 kwietnia w 1964 roku w Poznaniu. W 2024 roku skończyła 60 lat.

Aldona Jankowska - Zawód

Aldona Jankowska to polska aktorka filmowa i teatralna. Największą sławę zapewniło jej parodiowanie, występy w kabaretach i specjalizacja w stand-up comedy.

Quiz. Festiwale kabaretowe, kabareciarze i cytaty. Ten quiz rozwiąże tylko prawdziwy fan kabaretów

Aldona Jankowska - Szymon Majewski Show

Aldona Jankowska trafiła do programu "Szymon Majewski Show" w 2006 roku. To właśnie tam spełniała się jako parodystka. Do najbardziej kultowych i zapamiętanych wcieleń, zaliczają się: Zyta Gilowska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Danuta Hojarska, Angela Merkel, Tadeusz Rydzyk, Beata Tyszkiewicz, Hanna Lis, Anna Sobecka, Dorota Zawadzka czy Joanna Bartel.

Aldona Jankowska - Kariera

Aldona prowadziła w 2007 roku kabaretowy program "Bombonierka". Od 1988 roku pracuje w różnych teatrach, również tych za granicą. Jankowska zagrała również w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, między innymi w: "Niania", "39 i pół", "Cudowne lato", "Usta Usta", "Księstwo", "Julia", "Last minute", "Służby specjalne", "Singielka", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Na dobre i na złe", "Pierwsza miłość", "Blondynka", "Ojciec Mateusz", "Leśniczówka", "Sexify" czy "Bunt!"

Został mi po nim diabełek za kołnierzem. Szymon Majewski opowiada o ukochanym dziadku powstańcu