Wśród gwiazd mamy sporo sportowców. Zgadniecie, którzy z nich przebiegli maraton?

2020-08-09 7:00 es
Alicia Keys, Pippa Middleton
Autor: Jackson Lee/Splash/EAST NEWS, Peter Jolly / Splash News/EAST NEWS

Dystans 42,195 km to dla zwykłego śmiertelnika trasa nie do przebiegnięcia. Mimo to w najróżniejszych częściach świata organizowane są maratony, które zawsze przyciągają mnóstwo ludzi. Wśród nich nie brakuje celebrytów!

Wszyscy znamy powiedzenie "w zdrowym ciele zdrowy duch". Nie jest też tajemnicą, że w świecie show-biznesu ciało ma ogromne znaczenie. Dlatego aktorzy, aktorki, wokaliści, modelki i celebryci wszelkiej maści dbają o kondycję fizyczną. Jednym ze sposobów jest bieganie.

Marzeniem wielu biegaczy jest pokonanie legendarnej odległości 42 kilometrów. Przygotowania do przebiegnięcia maratonu trwają nawet latami. Zbudowanie kondycji, która pozwoli na tak ogromny wysiłek to nie lada wyczyn. Udało się to kilku gwiazdom!

Gwiazdy, które przebiegły maraton:

Alicia Keys

Wokalistka wzięła udział w maratonie nowojorskim w 2015 roku. Jej czas to 5 godzin 50 minut 52 sekundy.

Pippa Middleton

Siostra księżnej Catherine  słynie ze swoich osiągnięć sportowych. Pippa Middleton startowała w Great Wall Marathon w Chinach. Jej czas to 4 godziny 54 minuty i 51 sekund. To jeden z najlepszych czasów wśród biegaczek, dzięki czemu znalazła się na 13 miejscu.

Caroline Wozniacki

Światowej sławy tenisistka zamieniła kort na trasę maratonu. W 2014 roku biegła ulicami Nowego Jorku. Maraton ukończyła z czasem: 3 godziny i 26 minut.

Natalie Dormer

Gwiazda Gry o tron przebiegła maraton w Londynie w 3 godziny 50 minut 57 sekund. Robi wrażenie? Nie na Dormer! Po biegu była na siebie zła, bo uzyskała wynik gorszy o kilkadziesiąt sekund, niż podczas poprzedniego takiego biegu.

Uzo Aduba

Aktorka przebiegła maraton, aż dwa razy! Debiut zaliczyła w 2013 roku. Biegła wówczas po Nowym Jorku. Przekroczyła linię mety tuż po upływie 5 godzin.

Christy Turlington Burns

Modelka przebiegła maraton w 2011 roku z czasem 3 godziny 36 minut i 35 sekund.

Katie Holmes

Przygotowania aktorki do 38. Maratonu Nowojorskiego trwały zaledwie dwa miesiące. Bieg ukończyła po upływie 5 godzin 29 minut i 58 sekund.

NAJNOWSZE