Tekashi 6ix9ine wyjdzie z więzienia przed terminem? Jest decyzja sądu!

2020-03-26 17:03 nk
Tekashi 6ix9ine
Autor: Stephen Yang/Polaris Images/East News

Prawnicy rapera wystosowali do sądu list, w którym wyrażają obawę o jego zdrowie i życie. Tekashi jest bowiem ponoć w grupie ryzyka, jesli chodzi o zgon w wyniku ewentualnego zakażenia koronawirusem. Czy sędzia zgodził się na przedwczesne wypuszczenia gangstera na wolność?

Tekashi 6ix9ine od kilku miesięcy odsiaduje wyrok za udział gangu i inną działalność przestępczą. Raperowi groziło kilkadziesiąt lat odsiadki, jednak sędzia skrócił mu wyrok do 2 lat za współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Krótko mówiąc - 6ix9ine wsypał kolegów. Początkowo myślał, że dzięki temu wyjdzie z aresztu natychmiast po ogłoszeniu wyroku, ale sędzia uznał, że to byłaby zbyt łagodna kara.

Od tamtego czasu prawnicy Tekashiego raz na jakiś czas podejmują kolejną próbę wychągnięcia swojego klienta zza krat. Najnowszym argumnentem był koronawirus.

Tekashi wyjdzie z więzienia dzięki koronawirusowi?

Jak Wam pisaliśmy, adwokat rapera napisał do sędziego list, w którym prosi o wypuszczenie 69'a do domu. Raper ma mieć bowiem liczne schorzenia, które czynią go szczególnie narażonym na zgon w razie zakażenia koronawirusem.

Sąd odmówił wypuszczenia Tekashiego do domu i objęcia go aresztem domowym w ramach reszty odsiadki. Sędzia wyjaśnił, że nie ma takiej mocy, by taką decyzję wydać i doradził adwokatowi rapera, by skierował swoją prośbę do zwierzchników służby więziennej w USA. Ponadto sędzia zaznaczył, że gdyby wiedział w czasie wydawania wyroku, że świat ogarnie pandemia, już wtedy skierowałby skazanego na areszt domowy.

Zdaniem adwokata 6ix9ine'a słowa sędziego są silnym argumentem w rozmowie ze służbą więzienną, bo mogą być rozumiane jako rekomendacja do wypuszczenia Tekashiego.

Tekashi 6ix9ine
Autor: Stephen Yang/Polaris Images/East News
Michał Szczygieł #zostanwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE