Taylor Swift cierpiała na zaburzenia jedzenia! PRAWIE NIC nie jadła! Jaki miała rozmiar?

2020-01-24 8:16 nk
Taylor Swift na gali Złote Globy 2020
Autor: Rex Features/East News

Taylor Swift przygotowuje się do premiery dokumentu Miss Americana, dzięki któremu fani poznają kulisy sławy jednej z największych gwiazd przemysłu muzycznego na świecie. Tay wyjawiła, że w filmie znajdziemy wątek jej problemów z odżywianiem i obsesją na punkcie szczupłej sylwetki. Gwiazda do końca nie wiedziała, czy będzie w stanie mówić o tym publicznie! Dlaczego się zdecydowała?

Taylor Swift przygotowuje się do premiery filmu dokumentalnego na swój temat. Dzieło doczeka się premiery w niektórych kinach, a także na Netflixie, 31 stycznia 2020. Bez wątpienia poznamy dzięki niemu taką Tay, jakiej dotąd nie widzieliśmy. Artystka opowie w nim również o mrocznych aspektach swojej kariery, o jakich dotąd nie odważyła się mówić.

Taylor Swift miała obsesję na punkcie figury!

Krótko przed premierą filmu Miss Americana Taylor Swift udzieliła wywiadu magazynowi Variety. W rozmowie zdradziła, jak dramatyczna była jej walka o szczupłą sylwetkę, i jak trudno było jej zrozumieć, że nie musi dopasowywać się do narzucanych przez innych ram. Gwiazda głodziła się i prawie mdlała na scenie, by nikt nie wypomniał jej wystającego brzucha!

Nie wiedziałam, czy będę czuła się komfortowo, mówiąc o wizerunku swojego ciała i o tym, co przeszłam w kontekście tego, jak niezdrowe to było dla mnie - moja relacja z jedzeniem i tym podobne przez lata. Ale to, jak Lana [Wilson, reżyser filmu - przyp. red.] opowiada tę historię, to naprawdę ma sens. Nie jestem tak dokładna, jak powinnam być w tym temacie, bo jest tyle osób, które opowiedziałyby o tym lepiej. Ale wszystko, co znam, to moje własne doświadczenie. A mój związek z jedzeniem to taki sam mechanizm psychologiczny, jaki stosowałam do wszystkiego innego w swoim życiu: kiedy mnie głaskano po głowie, rejestrowałam, że jest dobrze, kiedy karano - rejestrowałam, że jest źle.

Pamiętam, jak kiedy miałam 18 lat i znalazłam się po raz pierwszy na okładce magazynu. Nagłówek głosił: "W ciąży w wieku 18 lat?". Wszystko przez to, że miałam na sobie coś, przez co moje dolne partie brzucha nie wyglądały płasko. Więc zarejestrowałam to jako ukaranie. A potem przyszłam na sesję zdjęciową do wielkiej przebieralni i ktoś, kto pracował w magazynie, powiedział: "O, wow, to niesamowite, że mieścisz się w rozmiary wzorcowe. Zazwyczaj musimy robić przeróbki sukienek, ale możemy wziąć je prosto z wybiegu i włożyć na ciebie!". I uznałam to za głaskanie po głowie. Rejestrujesz to wystarczająco często i zaczynasz dostosowywać wszystko do kar i nagród, ze swoim ciałem włącznie. Myślę, że nigdy wcześniej nie chciałam o tym mówić i nie czuję się komfortowo, mówiąc o tym teraz. Ale w kontekście wszystkich innych rzeczy, jakie robiłam lub nie robiłam w swoim życiu, myślę, że to ma sens.

- powiedziała Taylor Swift w wywiadzie dla Variety, wyjaśniając, dlaczego zdecydowała się poruszyć ten wątek w filmie.

W dokumencie zobaczymy zdjęcia Taylor Swift z czasów płyty 1989. Lata 2014-15 można uznać za najszczuplejszy okres w jej karierze. Fotki są porównywane z tymi z 2018 roku, z trasy Reputation, kiedy gwiazda odzyskała zdrowe podejście do własnego ciała i nieco przybrała na wadze.

Myślałam, że mam się czuć tak, jakbym miała zemdleć pod koniec koncertu albo w samym środku. Teraz wiem, że nie, kiedy jesz jedzenie, masz energię, jesteś silniejsza, możesz dawać wszystkie te koncerty i nie czuć się bezsilna. Czuję się dobrze z tym, że mam rozmiar 6, zamiast 00.

- ma mówić Taylor Swift w filmie Miss Americana, dodając, że w tamtych czasach nie sądziła, że z jej figurą jest coś nie tak. Kiedy ktoś zwracał jej na to uwagę, ona odpowiadała, że przecież je normalnie, tylko dużo ćwiczy. Prawda była jednak taka, że - owszem - ćwiczyła dużo, ale nie jadła.

NAJNOWSZE