Syn Roberta Redforda nie żyje. James Redford zmarł na raka wątroby

2020-10-20 8:39 mm PAP
David James Redford, syn Roberta Redforda
Autor: PAP/EPA/GEORGE FREY

Kyle Redford poinformowała na Twitterze, że w piątek 16 października zmarł jej mąż, 58-letni James Redford. Syn Roberta Redforda chorował na raka wątroby. Agentka Roberta Redforda przekazała, że aktor prosi o uszanowanie prywatności. "Ból po stracie dziecka jest niezmierzony" - czytamy w oświadczeniu.

Kolejna przykra wiadomość ze świata kina. Nie żyje syn jednego z największych gwiazdorów Hollywood, Roberta Redforda. James Redford zmarł w wieku 58 lat, pozostawiając rodzinę w głębokiej żałobie. 

Wiadomość o śmierci syna Roberta Redforda przekazała za pośrednictwem Twittera jego żona.

Kyle Redford oddała mu hołd, pisząc:

James zmarł dzisiaj. Mamy złamane serce. Żył pięknie i wielu go kochało.

32-letnia Kyle Redford dodała też, że jest mu wdzięczna za dwoje fantastycznych dzieci, Dylana i Lenę, które do tej pory wspólnie wychowywali.

W wywiadzie dla The Salt Lake Tribune Kyle Redford wyznała, że jej mąż miał nawrót raka wątroby. Syn Roberta Redforda oczekiwał na przeszczep.

Media przypominają, że syn Roberta Redforda od dzieciństwa miał poważne problemy ze zdrowiem. Stwierdzono u niego pierwotne zapalenie dróg żółciowych, bardzo rzadką chorobę autoimmunologiczną atakującą wątrobę.

Po dwóch przeszczepach wątroby w 1993 roku James Redford założył organizację non-profit edukującą społeczeństwo w zakresie bycia dawcą tkanek i narządów, James Redfors Institute For Transplant Awareness.

James był trzecim dzieckiem Roberta Redforda z byłą żoną, Lolą Van Wagenen.

NAJNOWSZE