Gwiazdy

Syn Piotra Garlickiego też jest aktorem. Znacie go z kultowych produkcji

2024-06-18 15:39

Widzowie doskonale znają Piotra Garlickiego. Aktor od lat wciela się w doktora Stefana Trettera w hicie Telewizji Polskiej "Na dobre i na złe". Niewielu jednak wie, że syn aktora, Łukasz poszedł w ślady słynnego ojca. Na swoim koncie ma występy w wielu głośnych produkcjach oraz związek z topową polską aktorką.

Piotr Garlicki jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Tuż po studiach rozpoczął pracę w stołecznym Teatrze Rozmaitości. Jego kariera aktorska nabrała tempa i w latach 80. był u jej szczytu. Wówczas grywał nie tylko na deskach teatru, ale również w wielu produkcjach filmowych. Jeszcze zanim jego kariera nabrała rumieńców, poślubił swoją partnerkę Monikę, a w 1977 roku para na świecie powitała syna Łukasza. Niestety, ich związek nie układał się najlepiej i w pewnym momencie aktor podjął decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych.

Koniec Na dobre i na złe. Mario zginie? Gangster Sergio dopadnie Blankę w ostatnim 922 odcinku!

Pobyt aktora za Oceanem nie układał się tak, jakby to sobie wymarzył i Garlicki musiał porzucić marzenia o aktorstwie. Jak wyjawił w wywiadzie dla magazynu "Viva!", aby zarobić na swoje utrzymanie, imał się przeróżnych zajęć. Piotr Garlicki nie mógł nawet przyjechać na pogrzeb swojej matki, ucierpiały również jego relacje z synem Łukaszem, którego nie widział aż 10 lat!

Łukasz Garlicki też jest aktorem. Znacie go z "BrzydUli"!

Po powrocie do Polski aktor postanowił nadrobić stracony czas i ponownie nawiązać relację z synem Łukaszem. Okazuje się, że znany tata odradzał synowi aktorstwo, ten jednak nie posłuchał ojcowskiej rady i dziś znakomicie radzi sobie w aktorskim świecie. Swój ekranowy debiut zaliczył w 1998 roku rolą Marcina Borowicza w serialu telewizyjnym "Syzyfowe prace". Jednak ogólnopolską rozpoznawalność Łukasz Garlicki zyskał dzięki roli w kultowym serialu "BrzydUla", w którym wciela się w Sebastiana Olszańskiego. Na swoim koncie ma także występy w "Pierwszej miłości", "Koronie królów" czy "Wielkiej wodzie". Młody aktor w przeszłości miał opinię hulaki i nie stronił od alkoholu. Łukasz Garlicki przez pewien czas był związany z popularną polską aktorką - Magdaleną Cielecką. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu. Dziś aktor jest wolny od uzależnienia i tworzy szczęśliwy związek z modelką Marzeną Pokrzywińską, z którą ma syna.

Zobaczcie zdjęcia Łukasza Garlińskiego w naszej galerii.

Listen on Spreaker.