Sia skrytykowana za obsadzenie Maddie Ziegler w roli dziewczyny z autyzmem. "To obraźliwe"

2020-11-22 14:05 mm
Maddie Ziegler w filmie Music, który nakręciła Sia
Autor: youtube.com

Już za kilka miesięcy do kin trafi film "Music" z Maddie Ziegler w roli głównej. Twórcą scenariusza i producentką filmu jest Sia. Niestety obsadzenie jej ulubionej tancerki w tytułowej roli nastolatki z autyzmem bardzo nie spodobało się ludziom naprawdę zmagającym się z tym zaburzeniem. Niektórzy mówią wprost, że wybór Maddie był dla nich obraźliwy.

Sia już dawno nie zajmuje się wyłącznie muzyką. Autorka wielkiego hitu "Chandelier" od pewnego czasu z powodzeniem próbuje robić karierę także w przemyśle filmowym. Piosenkarka kończy właśnie pracę nad filmem "Music", który jest oparty na napisanym przez nią w 2007 roku krótkim opowiadaniu. 

Główną i tytułową bohaterką filmu jest nastoletnia dziewczyna o imieniu Music. W tej roli, jak łatwo się domyślić, Sia zatrudniła swoją ulubioną tancerkę, Maddie Ziegler. Niestety zaraz po tym, jak w sieci pojawił się trailer filmu Music, na artystkę wylało się morze krytyki. Wiele osób zarzuciło jej, że obsadzenie Maddie w roli dziewczyny z autyzmem było grubą przesadą.

Nie brakowało nawet głosów, że w ten sposób Sia obraziła ludzi z autyzmem.

Sia odpowiada na krytykę

W sprawie roli autystycznej nastolatki dla Maddie Ziegler wypowiedziało się w sieci wiele osób, w tym także aktorzy, którzy naprawdę zmagają się z autyzmem.

Niezwykle rozczarowujący jest kolejny fałszywy obraz osób z neuroróżnorodnością. Cóż za niesamowicie zmarnowana okazja, by pokazać autystyczne talenty i podzielić się autentyczną historią z tej społeczności. Nie będę tego oglądać

- napisała jedna z internautek, wzywając jednocześnie do bojkotu filmu.

W sieci pojawiła się nawet petycja o zdjęcie filmu "Music" z planu premier.

Jestem autystycznym aktorem i pisarzem. Niezwykle frustrujące jest oglądanie w kółko tych samych strasznych, stereotypowych narracji i postaci, patrzenie, jak tylko neurotypowi ludzie opowiadają wypaczoną wersję naszych historii. Mam tego dość

- to kolejny głos w sprawie roli Maddie Ziegler.

W końcu głos zabrała sama Sia. Piosenkarce najwyraźniej puściły nerwy, bo na jeden z tweetów autorstwa aktorki z autyzmem, odpisała:

Może po prostu jesteś złą aktorką.

ESKA XD EXTRA

Próbkę umiejętności aktorskich Maddie Ziegler możecie zobaczyć w trailerze filmu "Music", który znajdziecie powyżej. Pozostawiamy Wam ocenę, czy ukochana tancerka Sii dobrze naśladuje osoby z zaburzeniami autyzmu.

NAJNOWSZE