Sean Connery nie żyje. Pierwszy odtwórca Jamesa Bonda miał 90 lat

2020-10-31 13:46 kp
Sean Connery jako James Bond
Autor: Youtube/ Movieclips

Smutne wiadomości dotarły do nas zza granicy. Nie żyje Sean Connery, legendarny aktor i pierwszy odtwórca roli Jamesa Bonda. Sean Connery urodził się w 1930 roku w Edynburgu, a jego kariera rozpoczęła się w połowie lat 50. Przez lata zasłynął wieloma rolami, jednak zdecydowanie najbardziej znaną była jego rola pierwszego agenta 007. Sean Connery miał 90 lat.

Rodzina Seana Connery'ego przekazała bardzo smutną wiadomość o śmierci aktora. O tym, że Sean Connery nie żyje, jako pierwszy poinformował serwis BBC. Sean Connery miał 90 lat. Szkocki aktor na zawsze zapisał się w historii kina swoją rolą Jamesa Bonda, w którego wcielił się po raz pierwszy w 1962 roku.

Sean Connery łącznie wcielił się w rolę Jamesa Bonda aż siedem razy. W trakcie swojej kariery zdobył Oscara, dwie nagrody Bafta i trzy Złote Globy. Oscar trafił do niego w 1998 roku za drugoplanową rolę w Nietykalnych. W 2000 roku został nagrodzony przez królową tytułem szlacheckim. Nie można zapomnieć o tym, że przez lata w Seanie Connerym podkochiwały się rzesze fanek z całego świata.

Sean Connery miał jednego syna, Jasona, którego matką była pierwsza żona aktora Diane Cilento.

Fani żegnają aktora w swoich postach w mediach społecznościowych.

NAJNOWSZE