Oscary 2020: Jennifer Lopez OKRADZIONA? Fani i gwiazdy wspierają J.Lo po ogłoszeniu nominacji

2020-01-14 12:04 mw
Jennifer Lopez
Autor: Ari Perilstein/Getty AFP/East News

Dlaczego na liście aktorów nominowanych do Oscarów 2020 zabrakło Jennifer Lopez? Wielu fanów artystki nie może pogodzić się z wyborem akademii. Zdaniem wielbicieli i przyjaciół J.Lo aktorka zdecydowanie zasłużyła na nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa.

W poniedziałek 13 stycznia ogłoszone zostały nominacje do Oscarów 2020. Amerykańska Akademia Filmowa wyjawiła listę filmów i twórców, którzy 9 lutego staną przed szansą odebrania najważniejszej nagrody w świecie kina.

Niestety, na liście nominowanych aktorów zabrakło Jennifer Lopez, co strasznie wkurzyło jej fanów i przyjaciół z branży. Wielu z nich już w dzień ogłoszenia nominacji do Oscarów wylało swoje żale w internecie, ostro krytykując akademię za brak nominacji dla J.Lo.

Niektórzy w ostrych słowach stwierdzają wręcz, że Jennifer Lopez została OKRADZIONA z szansy na Oscara!

JENNIFER LOPEZ WIELKĄ PRZEGRANĄ OSCARÓW?

Mimo rozgłosu wokół filmu "Hustlers" i wielu pozytywnych recenzji na temat roli Jennifer Lopez w najnowszym dziele Lorene Scafarii, latynoska aktorka nie otrzymała nominacji do tegorocznego Oscara.

Fani J.Lo nie kryją oburzenia, a niektórzy wręcz zarzucają akademii rasizm, podpinając brak nominacji dla Jennifer Lopez pod trend "OscarsSoWhite. Do głosów oburzenia przyłączyło się też wielu znajomych i przyjaciół Jennifer Lopez z branży filmowej i muzycznej.

Jedną z pierwszych gwiazd telewizji oburzonych brakiem nominacji dla J.Lo była Wendy Williams. Stwierdziła ona publicznie, że Jennifer Lopez została OKRADZIONA z szansy na Oscara i powinna na znak protestu zrezygnować z występu na Super Bowl 2020.

"Obrabowali cię, bo są o ciebie zazdrośni!" - powiedziała Williams w swoim programie.

Oburzenia nie krył też Tyler Perry. "J.Lo nie dostała nominacji! To jakiś żart? Jestem wkurzony!" - powiedział amerykański aktor, reżyser i scenarzysta.

Część osób zarzuca akademii filmowej rasizm. W komentarzach po ogłoszeniu nominacji powrócił znany trend #OscarsSoWhite, w którym członkom akademii wytyka się, że większość nominowanych twórców i aktorów jest białych. Krytykujący przypominają, że wśród nominacji do Oscarów 2020 brakuje nie tylko Jennifer Lopez, ale też na przykład Lupity Nyong'o.

Jennifer Lopez w filmie Hustlers - zobacz oficjalny trailer:

W filmie Hustlers (Ślicznotki) obok Jennifer Lopez występują też m.in. Constance Wu i Cardi B.

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE