NoConcreto - NoConcreto

2006-11-21 11:18

Wydawało się dotychczas, że wszyscy ceniący mocniejsze granie w stylu Limp Bizkit, czy Linkin' Park skazani jesteśmy na muzę płynącą do nas zza oceanu. Tym razem jednak powiedzienie "Polak potrafi!" znalazło pozytywne zastosowanie, bo oto teraz mamy własne mocne granie połączone z odrobiną hip-hopu. Krótko mówiąc... mamy NoConcreto i ich debiutancką płyte o tym samym tytule, a to nam już zdecydowanie wystarczy.

...a wszystko zaczęło się na warszawskim Ursynowie dokładnie 8 lat temu, kiedy to w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w sklepie muzycznym spotykają się: Rolo (Piotr Rolski – wokal), Cinu (Marcin Skrzypczak – gitara basowa), Radom (Tomasz Radomski – perkusja) i Dudziu. Krótko po tym do grupy dołącza jeszcze Lukas (Łukasz Przedpełski – gitara) i tak rusza NoConcreto w pięcioosobowym składzie. Wszystko trwało do 2000 roku, kiedy to z zespołu odszedł gitarzysta Dudziu a jego miejsce zajął Mały (Michał Perkowski – gitara, wokal). W tamtym czasie do zespołu dołączył też DJ Def dokładając do muzy zespołu scretching.

Dokładnie 2 lata później, czyli już w 2002 roku zespół przystąpił do nagrywania swego debiutanckiego krążka, z którym teraz mamy do czynienia. Z tej okazji do współpracy formacja zaprosiła też wokalistę JaaBaa (Artur Klimowicz), który miejsce w zespole zagrzał już na dobre. Niestety tuż po nagraniu płyty, wiosną ubiegłego roku szeregi NoConreto opuścił DJ Def, a jego miejsce zajął DJ Macu znany doskonale bywalcom stołecznych klubów.

Od czasu tego zabiegu NoConcreto to niezmiennie skład siedmioosobowy, którego członkowie prezentują inne preferencje muzyczne. Wszystko jednak sprowadzone jest do wspólnego mianownika, jakim jest szeroko pojęty rock i jego odłamy, co doskonale słychać na debiutanckim krążku zatytułowanym po prostu NoConcreto. Płyta, począwszy od pierwszego numeru po ostatni serwuje nam niezłą pigułę muzy z tzw. wykopem i energią. Już po pierwszym przesłuchaniu można się przekonać, że porównania do twórczości takich grup jak Linkin' Park czy Limp Bizkit nie są bezpodstawne. Krążek nadaje się świetnie do słuchania w samotności, na imprezowe szaleństwo, ale jednocześnie rewelacyjnie sprawdza się w... samochodzie. Całość zwiastował singiel Spektrum, który na antenie Radia Eska zagościł na długo przed premierą całej płyty, co powodowało, że z dnia na dzień nasze zniecierpliwienie sięgało Zenitu. Teraz debiutancka płyta NoConcreto już jest w naszych rękach więc nie pozostaje nam nic innego jak się w niej po prostu zasłuchać. Całość ukazała się pod patronatem Radia Eska.

Oto szczegółowa tracklista:

1. Wjazd
2. Na Co Dzień
3. Kabona
4. Spektrum
5. P.M.P.W.O. (Patrz Mi Prosto W Oczy)
6. Wdech i Wydech
7. Gadka
8. Lepszym Być
9. Koncerty
10. Odbić Się Od Dna (Obudź Się)
11. Krzywe Opcje
12. 100%
13. Kruchy Jak Szkło
14. Wyjazd (Wyjazd Noconcreto)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE