Najdroższe śluby gwiazd. Te ceremonie kosztowały miliony!

2020-03-07 19:57 kp
Najdroższe śluby gwiazd
Autor: Rex Features/East News; Richard Buxo / SplashNews.com/East News; SplashNews.com/East News

Ślub to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Para młoda robi wszystko, by ceremonia i wesele wypadły idealnie, a gdy dysponuje przy tym nieograniczonym budżetem - jak największe gwiazdy świata - efekty są naprawdę oszałamiające. Sprawdźcie, które znane pary urządziły najdroższe śluby w show biznesie! Te kwoty powalają!

Śluby gwiazd to wydarzenia, które elektryzują fanów i media z całego świata. Już wiele tygodni przed ceremonią serwisy plotkarskie omawiają każdy szczegół ślubu - od menu i listy gości, po suknię ślubną i miejsce wydarzenia. A celebryci robią wiele, by ich ślub był naprawdę niezapomniany.

Jesteście ciekawi, kto wyprawił najdroższy ślub ostatnich lat? Oto ranking!

Najdroższe śluby gwiazd

5. Kim Kardashian i Kanye West - 2,8 milionów dolarów

Kim Kardashian i Kanye West
Autor: Aaron P/bauergriffin.com/East News

Kim Kardashian i Kanye West wzięli ślub w 2014 roku w Forte di Belvedere we Florencji. Wynajęcie zamku kosztuje ponad 300 tysięcy dolarów, a na weselu wystąpił Andrea Bocelli. Kim miała na sobie suknię Givenchy Haute Couture za 500 tysięcy dolarów, wydała 136 tysięcy dolarów na kwiaty i ponad 110 tysięcy dolarów na catering. Koszt całego ślubu wyniósł podobno aż 2,8 milionów dolarów.

4. George Clooney i Amal Alamuddin - 4,6 milionów dolarów

Amal Clooney i George Clooney
Autor: Pierre Teyssot / Splash News/EAST NEWS

George Clooney poślubił prawniczkę Amal Alamuddin w 2014 roku w Wenecji. Aktor wybrał na tę okazję garnitur Giorgio Armani, a Amal suknię Oscara de la Renty z francuską koronką i perłami i diamentami. Para i setka ich gości bawiła się przed trzy dni w hotelu Cipriani, co kosztowało 3 miliony dolarów. Za sam alkohol para młoda zapłaciła 160 tysięcy dolarów. Łącznie zakochani zapłacili za imprezę 4,6 milionów dolarów!

3. Justin Timberlake i Jessica Biel - 6,5 milionów dolarów

Justin Timberlake i Jessica Biel
Autor: Rex Features/East News

Justin Timberlake i Jessica Biel wzięli ślub w 2012 roku w Borgo Egnazia we włoskiej Puglii. Para młoda i stu ich gości świętowało przez cały tydzień. Aktorka wystąpiła w sukni Giambattista Valli, a piosenkarz w garniturze swojego ulubionego projektanta, Toma Forda. Koszt całości - 6,5 milionów dolarów!

2. Książę William i Kate Middleton - 34 miliony dolarów

Kate Middleton i książę William
Autor: Chris Ison/Press Association/East News

Ślub przyszłego następcy tronu i Kate Middleton był jednym z najważniejszych wydarzeń w brytyjskiej monarchii w ostatnich latach. Według spekulacji sama ochrona ceremonii kosztowała 33 miliony dolarów! Na wesele rodzina królewska wydała "skromne" 800 tysięcy dolarów, bo miejscówkę - Pałac Buckingham - miała darmową ;) Całkowity koszt - 34 miliony dolarów.

1. Książę Harry i Meghan Markle - 45,8 milionów dolarów

Meghan Markle i książę Harry
Autor: 0000064/Reporter

Podobnie jak w przypadku Kate i Williama, ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego z 2018 roku kosztował oszałamiającą sumę. Znów monarchia wydała najwięcej na ochronę ceremonii - koszt snajperów, tajnej policji, technologia wojskowej i dronów bezpieczeństwa wyniósł około 43 miliony dolarów. Przyjęcie weselne kosztowało Anglików 686 tysięcy dolarów, a tort dla pary młodej - 71,6 tysięcy dolarów. Łącznie ślub Sussexów - którzy właśnie "wypisali się z monarchii" - kosztował 45,8 milionów dolarów.

NAJNOWSZE