Freddie Marcury

i

Autor: Photoshot/REPORTER Freddie Marcury, Queen

klasyka

Muzyka Queen wyceniona za rekordową sumę. Kto będzie miał prawa do katalogu?

2023-05-30 15:53

Muzyka zespołu Queen od dziesięcioleci cieszy się ogromną popularnością, a spadkobiercy praw autorskich mogą niebawem dorobić się pokaźnego majątku. Wszystko wskazuje na to, że katalog muzyczny trafi na sprzeda. Muzykę Queen wyceniono na rekordową sumę! Tak lukratywnej propozycji jeszcze nie było w branży muzycznej.

Zespół Queen został założony w Londynie w 1970 roku przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Rok później do składu dołączył basista John Deacon. Muzyka Queen charakteryzuje się rockowym brzmieniem, choć można w niej znaleźć elementy heavy metalu, glam rocka czy dance rocka. Band wykreował wiele hitów, które cieszyły się olbrzymią popularnością na całym świecie - "Bohemian Rapsody", The show must go on", Don't stop me now" czy "I want to break free", można nadal usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Legendarny moment w historii muzyki

CNN donosi, że prawa do muzyki zespołu Queen mają trafić do sprzedaży. Katalog muzyczny bandu wyceniono na oszałamiającą kwotę przekraczającą miliard dolarów. Już w te wakacje ma dojść do historycznej transakcji. Trwają właśnie rozmowy między Disney Music Group, a potencjalnymi podmiotami, które mają być zainteresowane kupnem. W grę wchodzi kilku graczy, w tym Universal Music Group.

Zyski ze sprzedaży mają być podzielone na żyjących członków zespołu: Briana Maya, Rogera Taylora oraz Johna Deacona. Swoją część otrzymają również spadkobiercy po Freddiem Mercurym, który zmarł 24 listopada 1991 roku.