Drugie dziecko Meghan i Harry'ego namiesza w linii sukcesji tronu! Które będzie w kolejce?

2021-02-20 16:01 kp
Książę Harry i Meghan Markle
Autor: Malala Fund/Ferrari Press/East News

Meghan Markle i książę Harry z wielką radością czekają na narodziny swojego drugiego dziecka. Pojawienie się ich kolejnego potomka to jednak nie tylko wielkie zmiany w ich życiu, ale i zmiany w linii dziedziczenia tronu, bo mimo rezygnacji z funkcji Sussexowie i ich dzieci nadal dziedziczą brytyjską koronę. Które w kolejce będzie ich drugie dziecko?

Meghan Markle i książę Harry już za kilka miesięcy ponownie zostaną rodzicami. Odkąd para powitała w 2019 roku na świecie Archiego, nie było wątpliwości, że Sussexowie będą chcieli jeszcze powiększyć rodzinę. Niestety, w ubiegłym roku spotkała ich tragedia - latem Meghan Markle poroniła drugą ciążę. Po tych smutnych wydarzeniach teraz znów para ma nadzieję, bo kolejna ciąża księżnej rozwija się bez zarzutów.

Dokładnie w Walentynki Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że znów spodziewają się dziecka. Para nie tylko pochwaliła się radosną wiadomością, ale do sieci trafiło też ich urocze zdjęcie, na którym po raz pierwszy możemy zobaczyć ciążowy brzuszek przyszłej mamy.

>> Meghan Markle jest w ciąży. Kiedy urodzi? Zdradza ekspertka

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Drugie dziecko Meghan i Harry'ego w kolejce do tronu

Narodziny drugiego dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego to ważne wydarzenie nie tylko dla nich, ale i dla całej brytyjskiej monarchii. Sussexowie nadal bowiem znajdują się w linii dziedziczenia tronu, a to oznacza, że drugie dziecko Meghan i Harry'ego namiesza w kolejce do brytyjskiej korony.

I tak najmłodszy potomek Sussexów trafi w linii dziedziczenia na ósme miejsce - tuż za swoim starszym bratem, Archiem. Tym samym na dziewiąte miejsce spadnie książę Andrzej, czyli drugi syn królowej Elżbiety II. Na kolejnych miejscach znajdują się kolejno księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia.

Przypomnijmy, że pierwszym dziedzicem tronu jest oczywiście książę Karol, a tuż po nim - książę William. Kolejne miejsca zajmują dzieci Williama i Kate Middleton - George, Charlotte i Louis. Szósty w kolejce do tronu jest książę Harry.

NAJNOWSZE