Marcin Bosak szczerze o depresji: Były takie chwile, gdy myślałem, że łatwiej byłoby mi nie być...

i

Autor: akpa Marcin Bosak szczerze o depresji: "Były takie chwile, gdy myślałem, że łatwiej byłoby mi nie być..."

Marcin Bosak - choroba, nowotwór, operacja, żona, dzieci, wiek

2022-02-08 12:11

Marcin Bosak to znany polski aktor i osobowość telewizyjna. W ostatnim czasie aktor znalazł się na językach całego kraju po tym, jak udzielił poruszającej wypowiedzi na temat swojego zdrowia psychicznego. Co musicie wiedzieć na temat gwiazdora?

Marcin Bosak: choroba, nowotwór, operacja, żona, dzieci, wiek - to informacje, które najbardziej interesują was w temacie polskiego celebryty. Wychodząc wam na przeciw postanowiliśmy zgromadzić wszystkie najważniejsze informacje związane z gwiazdorem.

Marcin Bosak to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Pierwsze kroki w świecie kina stawiał w filmie Marcela Szytenchelma "Z piosenką na Belweder" w 1995 roku. Następnie wystąpił w popularnych serialach, takich jak "Na dobre i na złe", "Miodowe lata" i "M jak miłość". Oprócz kariery telewizyjnej i filmowej (zagrał m.in. w "Pokocie" i "Polityce" Patryka Vegi) Marcin Bosak zaliczył też kilka epizodów w teledyskach muzycznych. Mogliśmy go bowiem zobaczyć w "Ostatniej nocce" Macieja Maleńczuka i "Parafiańszczyznie" zespołu Czerwone Świnie.

Zobacz także: Afery gwiazd o których nikt nie zapomni. O tym było głośno!

Marcin Bosak - choroba

Marcin Bosak został ambasadorem akcji "Twarze depresji" i w wywiadzie udzielonym na potrzeby magazynu fundacji opowiedział o swojej walce z depresją.

Wyznał, że pierwszy epizod depresyjny wystąpił u niego przed trzema laty, a sytuację pogorszył wybuch pandemii koronawirusa.

Pierwszy lockdown nie zrujnował mnie psychicznie, wręcz przeciwnie, ale już kolejny, który miał miejsce jesienią i zimą, niestety wywarł na mnie tak silne piętno, że pojawił się ponownie epizod depresyjny. Był silniejszy niż pierwszy. Wtedy zmieniłem leczenie. Połączenie farmakoterapii i psychoterapii ponownie poskutkowało i teraz na szczęście czuję się dobrze - wyznał aktor.

Gwiazdor "M jak miłość" przyznał również, iż przez długi czas odczuwał dyskomfort związany ze swoją chorobą. Wszystko za sprawą patriarchalnego "ideału męskości".

Wydaje mi się, że wychowując się i dorastając w patriarchalnym schemacie, który jest tak popularny w naszej kulturze, miałem wdrukowany w głowie obraz mężczyzny, który radzi sobie ze wszystkim sam. I na tym polega jego siła. Jest oparciem dla innych. Natomiast nie mówi o swoich problemach, bo potrafi sam się z nimi zmierzyć i bez niczyjej pomocy je rozwiązać. Taka postawa zepchnęła mnie w stronę samotności - dodał.

Marcin Bosak - nowotwór

W rzeczonym wywiadzie Marcin Bosak powrócił również do wspomnień z czasów, gdy zdiagnozowano u niego nowotwór - guz rdzeniowo-kręgowy. Aktor nie powiedział o niczym ani swoim pracodawcom, ani nawet bliskim. Bał się bowiem utraty pracy i obarczania najbliższych swoim problemem.

Przez pięć lat mężczyzna starał się wypierać stres związany z wizytami u lekarzy. Ostatecznie przyznał, że to właśnie podzielenie się z innymi tym, z czym się mierzy, przyniosło mu olbrzymią ulgę.

Niestety walka z nowotworem w pojedynkę okazała się ponad moje siły. I dopiero wtedy, kiedy zacząłem mówić o tym, co się ze mną dzieje, okazało się, że poczułem się znacznie lepiej - wyznał.

Marcin Bosak - operacja

Straszliwą diagnozę związaną z nowotworem Marcin Bosak usłyszał w wieku zaledwie 27 lat. Aktor musiał przejść skomplikowaną operację, której podjął się specjalista z Belgii. Po wybudzeniu się ze śpiączki farmakologicznej, musiał nauczyć się chodzić na nowo.

Marcin Bosak - żona

Przez 15 lat (2002–2017) Marcin Bosak związany był z aktorką Moniką Pikułą. Gdy para rozstała się, celebryta zaczął spotykać się z inną aktorką - Marią Dębską. Połączyli się węzłem małżeńskim w dniu 15 sierpnia 2020 roku, jednak nieco ponad rok później ogłosili rozstanie.

Zobacz także: Polscy aktorzy jednej roli. Dlaczego nie grają w innych produkcjach?

Marcin Bosak - dzieci

Marcin Bosak doczekał się dwójki dzieci. Monika Pikuła urodziła mu bowiem dwóch synów - Władysława (ur. 2008) i Jana (ur. 2012).

Marcin Bosak - wiek, ile ma lat?

Marcin urodził się 9 września 1979 roku w Łodzi i ma obecnie 42 lata.

Sonda
Należysz do grona fanów Marcina Bosaka?
M jak miłość. Tak choroba Kingi wpłynie na rodzinę Zduńskich. Zabraknie nie tylko ich córki Lenki