Madonna posiada obraz, który zaginął podczas I wojny światowej. Francuzi mają dla niej propozycję

2023-01-20 13:15 Joanna Dembek
Madonna
Autor: zz/Dennis Van Tine/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News Madonna

Zdjęcie z domu Madonny ukazało się w jednym z tygodników, a to co przedstawia, mocno zainteresowało władze miasta Amiens w północnej Francji. To tam przed wojną znajdowało się płótno, lecz w wyniku wojny słuch po nim zaginął.

Madonna w swojej willi posiada oryginał lub kopię obrazu "Diana i Endymion" autorstwa Jérôme-Martina Langloisa, który kilka lat temu wylicytowała na aukcji za olbrzymią kwotę 1,3 miliona dolarów. Dzieło, przez I wojną światową zostało wypożyczone muzeum w Amiens, a podczas bombardowań zniknęło i słuch o nim zaginął. Burmistrzyni miasta Amiens Brigitte Fouré złożyła Madonnie propozycję wypożyczenia obrazu.

Czy Madonna wypożyczy obraz Francuzom?

Zdjęcie Madonny na tle obrazu "Diana i Endymion" ukazało się na łamach tygodnika "Paris Match". Wtedy też jeden z kuratorów z muzeum w Amiens zauważył zgubę. Nie ma stuprocentowej pewności, czy obraz, w którego posiadaniu jest Madonna jest oryginałem, ponieważ, jak wynika z analizy ekspertów, płótno jest 3 centymetry krótsze od oryginału. Jednakże, różnice w rozmiarze mogą wynikać z tego, że u dołu została usunięta sygnatura Jérôme-Martina Langloisa. Władze Amiens zaapelowały do gwiazdy o wypożyczenie obrazu.

Nie kwestionujemy w żaden sposobu prawnego nabycia (obrazu - przyp. red.), ale jesteśmy kandydatami do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2028 r. Chciałabym więc, abyś z tej okazji użyczyła nam swój obraz - napisano na Facebooku.

Rzecznik Madonny jeszcze nie odpowiedział na prośbę Francuzów.

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE