Książę William też miał depresję. Czuł jakby "cały świat umierał"

2021-12-05 18:02 es

Książę William właśnie złamał tabu obowiązujące w rodzinie królewskiej. Opowiedział o zmaganiu się z chorobą psychiczną w podcaście Time To Walk, którego jest gospodarzem. Przyszły król Anglii ujawnił, że sam mierzył się z depresją. Czuł jakby "cały świat umierał".

Mimo zmieniających się czasów brytyjska rodzina królewska wciąż chce uchodzić za ideał. Za wszelką cenę próbują ukryć wszelkie niedoskonałości i skandale. Z różnym skutkiem... Kiedy Meghan Markle i książę Harry udzielili słynnego wywiadu Oprah Winfrey, złamali rodzinne tabu. Była księżna Sussexu ujawniła, że chorowała na depresje, a nawet miała myśli samobójcze.

Okazuje się, że nie tylko ona w rodzinie królewskiej miała problemy psychiczne. W nowym podcaście opowiedział o nich przyszły król Anglii.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

Książę William chorował na depresję

W podcaście Prince William: Time To Walk przyszły władca Anglii pozwolił sobie na niezwykle szczerą rozmowę. Monarcha opowiedział o kryzysie psychicznym, z jakim się zmagał.

Książę William ujawnił, że został "pochłonięty przez ciemną chmurę udręki i depresji" po tym, jak był świadkiem katastrofalnego wypadku. Najprawdopodobniej chodzi o wypadek samochodowy w 2017 roku, w którym 5-letni Bobby Hughes doznał urazu mózgu. Monarcha pracował wówczas jako pilot helikoptera w pogotowiu lotniczym.

Widok ciężko rannego dziecka, w wieku zbliżonym do księcia Georga, załamał księcia Williama. ​​Poczuł się, jakby „cały świat umierał”. Mówił, że został przytłoczony depresyjnymi uczuciami, i czuł, jakby „coś się w nim złamało”.

Po prostu czujesz ból, cierpienie wszystkich. A to nie byłem ja. Nigdy wcześniej tego nie czułem.

Wspominał książę William.

Dodał, że kilka tygodni później jego rozpacz się nasiliła. Opisywał to "jakby ktoś włożył klucz do zamka i otworzył go bez mojej zgody”.

Jak książę William sobie poradził? Wyjaśnił, że rozmowy z bliskimi i spotkania z rodziną chłopca pozwoliły mu z czasem pokonać demony.

Książę William to nie pierwsza gwiazda, która dzieli się doświadczeniem choroby psychicznej. Ci celebryci przełamują tabu:

NAJNOWSZE