Książę Harry PRZEPRASZA ZA RASIZM w zaskakującym wideo! "Jesteśmy częścią zmiany"!

2020-07-02 19:34 nk
Książę Harry
Autor: YouTube.com/The Royal Family Channel

Książę Harry zrobił wielką niespodziankę laureatom nagrody imienia swojej matki, Diany, nagrywając dla nich wiadomość wideo. W filmiku książę Sussex mówił dużo o systemowym rasizmie, który jego zdaniem wciąż jest poważnym problemem. Mąż Meghan Markle, podobnie jak wcześniej jego żona, przeprosił młodych ludzi za ten problem!

Książę Harry i Meghan Markle przeprowadzili się do USA w trudnym momencie w dziejach tego kraju. USA stały się największym ogniskiem nowego koronawirusa w czasie trwającej pandemii, a do tego zalała je fala protestów przeciwko systemowemu rasizmowi. Ludzi wyszli na ulice, by walczyć z brutalnością policji wobec osób ciemnoskórych.

W sprawie ruchu Black Lives Matter przemówiła ostatnio Meghan Merkle, która sama ma ciemnoskórą mamę. Żona księcia Harry'ego przeprosiła młodych ludzi za to, że muszą dorastać w tak niedoskonałym świecie.

Teraz w jej ślady poszedł mąż, który dołączył się do przeprosin.

Książę Harry przeprasza za rasizm

Książę Sussexu nagrał specjalne wideo dla laureatów tegorocznej nagrody Diana, która jest wręczana młodym ludziom, mającym dobry wpływ na swoje społeczności. Przesłanie Harry'ego było dla nagrodzonych niespodzianką.

W swoim przemówieniu syn księżnej Diany również mówił o systemowym rasizmie, który jego zdaniem wciąż jest ogromnym problemem.

Chcę, byście wiedzieli, że poświęcamy się byciu częścią rozwiązania i częścią zmiany, której przewodzicie. To jest ten czas i wiemy, że możecie to zrobić.

- powiedział do młodych ludzi książę Harry i dodał:

Moja żona powiedziała ostatnio, że nasze pokolenie i ci przed nami nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, by naprawić błędy przeszłości. Przepraszam za to. Przepraszam, że nieuczyniliśmy świata miejscem, w którym zasługujecie, by być. Na instytucjonalny rasizm nie ma miejsca w naszych społecznościach, a jednak wciąż jest powszechny. Nieświadome uprzedzenia trzeba uświadamiać bez szukania winnych, by stworzyć lepszy świat dla wa wszystkich.

Zobaczcie wideo!

NAJNOWSZE