Królowa Elżbieta II w poruszający sposób uhonorowała męża. Książę Filip skończyłby 100 lat

2021-06-10 13:06 kp
Królowa Elżbieta II
Autor: Pool / i-Images/i-images/East News

Fani brytyjskiej monarchii jeszcze kilka miesięcy temu z niecierpliwością czekali na czerwiec, kiedy to royalsi mieli świętować niezwykłą datę - setne urodziny księcia Filipa. Niestety, mąż królowej Elżbiety II zmarł w kwietniu, krótko po powrocie ze szpitala. Jego urodziny królowa Elżbieta II obeszła więc samotnie. Wykonała jednak niezwykły gest z okazji tej ważnej daty.

W lutym i marcu tego roku Brytyjczycy z niepokojem śledzili informacje dotyczące stanu zdrowia 99-letniego księcia Filipa. Mąż królowej trafił do szpitala w połowie lutego z powodu infekcji, a w szpitalu spędził niemal miesiąc. W tym czasie był pod opieką najlepszych lekarzy i przeszedł operację serca. Gdy w połowie marca wrócił do domu, wydawało się, że w czerwcu Wielka Brytania będzie świętowała jego setne urodziny.

Niestety, w kwietniu Pałac Buckingham podał, że książę Filip zmarł. Ceremonię, niezwykle wymowną i kameralną z powodu pandemii koronawirusa, śledzili w telewizji widzowie na całym świecie. Książę Filip został pochowany tak, jak sobie tego zażyczył - z wojskowymi honorami.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Królowa Elżbieta II w dniu urodzin księcia Filipa

Odejście księcia Filipa było wielkim ciosem dla 95-letniej monarchini. Elżbieta II spędziła z nim ponad 70 lat swojego życia i zawsze mogła liczyć na jego wsparcie. W dniu jego 100. urodzin nie mogła więc nie oddać mu hołdu.

9 czerwca 2021 roku królowa Elżbieta II zdecydowała się na wspaniały gest. Monarchini z pomocą swoich pracowników zasadziła w ogrodzie na zamku Windsor specjalną odmianę różowej róży, która powstała w hołdzie dla jej męża. Ogród w Windsorze był mu zresztą bardzo bliski - książę Filip był przed laty mocno zaangażowany w jego transformację. Pałacowe źródła donosiły, że poza tym gestem królowa Elżbieta II spędziła dzień urodzin męża prywatnie.

NAJNOWSZE